PPD Zagreb na turniru “Vendee Hand Trophee” zaključio ovoljetne pripreme
Objavljeno: 26. 08. 2018 - 5:01

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb ovoga su vikenda nastupili na prestižnom međunarodnom turniru „Vendee Hand Trophee 2018“ koji se održao na zapadu Francuske, u malom gradiću Muilleron de captif - dijelu pokrajine Vendee koja je dio veće regije Pays de la Loire.

Trener Lino Červar na put u Francusku poveo je 16 igrača prve ekipe PPD Zagreba, dok su trenirati s kondicijskim trenerima Igorom Blažinčićem i Mirelom Anić ostali rekonvalescent Matej Hrstić, treći vratar Ivan Vekić kao i lakše ozlijeđeni organizator igre Lovro Jotić.

Uz trenera prve ekipe Lina Červara kao dio stručnog stožera u maleni gradić u blizini Nantesa otputovali su i pomoćni treneri Tonči Valčić i Davor Rokavec, trener vratara Mario Kelentrić te fizioterapeut Damir Kajba.

Ispred uprave ekipu su pratili direktor kluba Vedran Šupuković i sportski direktor Josip Valčić.

Kastelic sjajan u visokom porazu od USAM Nimesa!

Prvoga dana turnira hrvatski su rukometni prvaci poraženi od francuskog prvoligaša USAM Nimesa rezultatom 30:23, dok je u drugom polufinalu favorizirani Chambery Savoie bio bolji od Pays d'Aix s 31:29.

U spomenutom prvom susretu s 12 obrana, od čega čak tri obranjena sedmerca, odličan je bio Slovenac Urh Kastelic dok su u polju dobru partiju pružili kapetan Zlatko Horvat s pet golova, David Mandić s četiri, odnosno Senjamin Burić s tri pogotka.

PPD Zagreb: Jović, Kastelic 9+3 obrane; Ereš, Vistorop 1, Mrakovčić 3, Božić-Pavletić 2, Kontrec, Burić 3, Sršen 2, Horvat 5(3), Šušnja, Potočnik, Ravnić 2, Mandić 4, Bičanić, J. Vekić 1

Poraz od Pays d'Aixa za kraj priprema!

U dvoboju za treće mjesto „Vendee Hand Trophee 2018“ najbolji hrvatski rukometaši poraženi su od tamošnjeg prvoligaša Pays d'Aixa rezultatom 36:25.

U četvrtom, posljednjem dvoboju ovoljetnih priprema s osam se pogodaka istaknuo kapetan ekipe Zlatko Horvat, dok su po četiri gola postigli David Mandić, Ivan Sršen i Luka Mrakovčić.

Urh Kastelic imao je dvije, a Arian Jović pet obrana od čega je jedna bila s linije sedam metara.

PPD Zagreb: Jović 4+1 obrana, Kastelic 2 obrane; Ereš, Vistorop 1, Mrakovčić 4, Božić-Pavletić, Kontrec, Burić 1, Sršen 4, Horvat 8, Šušnja, Potočnik 2, Ravnić 1, Mandić 4, Bičanić, J. Vekić 1

Gostovanjem kod Nexea u četvrtak otvaramo sezonu!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb prvo je kolo SEHA Gazprom lige u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod našičkog Nexea.

Najveći derbi hrvatskog rukometa na raspored je u četvrtak 30. lipnja s početkom u 20.45 sati uz izravan prijenos na Arena Sportu.

Kalendar natjecanja PPD Zagreba možete pogledati OVDJE.