PPD Zagreb porazom protiv Kristianstada zaključio nastup u Ligi prvaka
Objavljeno: 04. 03. 2018 - 8:00

Pred otprilike 6,000 navijača u Areni, PPD Zagreb je porazom od švedskog Kristianstada 24:27 (10:10) zaključio nastup u EHF Ligi prvaka. Goste su do pobjede koja znači plasman u osminu-finala predvodili Sörensen sa devet pogodaka te Lagergren sa šest. 'Lavovi' su tako propustili veliku šansu jer Vardar je u Skopju remizirao sa Wislom Plock 31:31 što znači da bi Zagreb eventualnom pobjedom nad Kristianstadom osigurao mjesto među 16 najboljih momčadi Europe. Ipak, ove godine im to nije pošlo za rukom te se Zagrebaši tako sada u potpunosti mogu posvetiti regionalnoj SEHA - Gazprom ligi gdje su već izborili nastup na Final Four turniru kao i domaćim izazovima u prvenstvu i Kupu.

Očekivano čvrsta, muška utakmica od samog početka. Osjetno odlučujuća za oba sastava. Kako to obično i biva u ovakvim situacijama, utakmica nije obilovala sjajnim potezima i efektnim pogocima već su glavnu ulogu ipak igrale obrane. Zagrebova se od samog početka sjajno snašla. Pokretna 6-0 formacija standardno predvođena Tinom Kontrecom, Tončijem Valčićem i Igorom Vorijem u prvih je 25 minuta susreta dozvolila samo šest pogodaka gostima iz Švedske od čega dva sa linije sedam metara. Ipak, pet minuta prije kraja prvog dijela trener gostiju Ola Lindgren pozvao je minutu odmora i stvari su počele funkcionirati bolje za 'narančaste' koji su serijom 1:4 stigli do egala (10:10) na poluvremenu.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme. Raspucali su se Sörensen i Lagergren, ubrzala se njihova polu-kontra a kao rezultat stigla je prva osjetnija prednost od čak četiri pogotka (13:17). Pokušavao je trener Saračević mnogobrojnim rotacijama, promjenom obrambene formacije kao i izmjenom među vratnicama gdje je Urha Kastelica nakratko zamijenio Arian Jović ali danas jednostavno nije išla. U trenutku kada je prednost gostija nepune četiri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka iznosila čak šest pogodaka razlike sve je bilo i više nego jasno. Zagreb je do kraja susreta uz nekoliko majstorskih pogodaka Domagoja Pavlovića uspio tek smanjiti prednost gostiju do završnih 24:27. Zagrebaše su u posljednoj ovosezonskoj utakmici u Ligi prvaka predvodili Zlatko Horvat sa osam i Damir Bičanić sa pet pogodaka. Idući susret 'Lavova' na rasporedu je već u utorak kada u Sutinskim vrelima u sklopu 16. kola SEHA - Gazprom lige gostuje Gorenje Velenje.

Izjave nakon utakmice:

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreba:

U prvom poluvremenu smo bili blizu, pokušavali smo nametnuti svoju igru na malo golova i to je dobro izgledalo. U drugom dijelu nam to nije išlo za rukom, njihova obrana je bila bolja i rezultat su bili mnogobrojni laki i brzo golovi. Obzirom na igrače kojima raspolažemo nama je teško igrati protiv ekipa kao što je Kristianstad, koje puno trče i nažalost ishod je danas takav kakav je.

David Miklavčič, igrač PPD Zagreba:

Drugo poluvrijeme je bilo odlučujuće, nismo bili na potrebnoj razini u napadu. Obrana Kristianstada ima veze s tim naravno. Rezultat je bio taj da su gosti zabijali lake pogotke i napravili razliku koju nije bilo moguće sustići. Čestitke Kristianstadu.

Ola Lindgren, trener Kristianstada:

Naravno da smo zadovoljni ishodom. Zagreb je u prvom dijelu igrao sjajnu obranu. U drugom poluvremenu smo uspjeli ubrzati igru, zabiti nekoliko lakših pogodaka. Igrali smo disciplinirano i to je ono što nas je dovelo do pobjede. Ponavljam sretan sam i ponosan što idemo u osminu-finala.

Mario Lipovac, igrač Kristianstada:

Zagreb je odigrao dobru utakmicu. U prvom dijelu bio je to okršaj obrana i utakmica je bila napeta. U drugom smo bili puno pokretljiviji u obrani, zabili nekoliko lakih pogodaka u tranziciji i zasluženo slavili. Sretni smo zbog pobjede naravno.

PPD ZAGREB – KRISTIANSTAD 24:27 (10:10)

PPD ZAGREB: Jović 2 obrane, Kastelic 6 obrana; Mrakovčič, Lučin, Božić Pavletić, Kontrec, Vori 1, Marković 1, Horvat 8(6), Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Miklavčič 1, Ravnić 1, Bičanić 7, Pavlović 5. Trener Zlatko Saračević.

IFK KRISTIANSTAD: L. Larsson, Kappelin 8+1 obrana; Lipovac 2, Arnarsson, Henningsson 2, Sörensen 9(2), Nilsen 1, Lagergren 6, J. Larsson, Gudmundsson 4, Hallen 2, Freiman 1, Persson, Chrintz, Jonsson, Eriksen. Trener Ola Lindgren. 

  Povratak na sve vijesti