PPD Zagreb preko HRK Borova do četvrtfinala Kupa Hrvatske!
Objavljeno: 01. 02. 2018 - 12:56

Rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u Vukovaru je započeo put do obrane naslova prvaka Kupa Hrvatske. Najbolji hrvatski rukometaši u osmini finala Kupa udomaćeni su od strane slavonskog drugoligaša HRK Borova.

Već od prve minute Zagrebaši drže prednost u svojim rukama, no raspoloženi domaćin ne dopušta gostu da pobjegne na sigurnu gol razliku. Najzaslužniji za to bio je vratarski dvojac domaće momčadi Polchert-Stojanović. Ipak, najtrofejnija hrvatska momčad ubacuje u veću brzinu kada serijom od 5-0 dolazi do čak šest golova prednosti (12:6), a istu razliku zatim održava sve do isteka prvog poluvremena.

U posljednjih 30 minuta dvoboja nastavljaju Zagrebaši opravdavati ulogu favorita, a raspoloženje podiže povratak Domagoja Pavlovića, Marija Vuglača i Josipa Vekića koji na teren stupaju nakon višemjesečnih pauza.

Po isteku 60. minute na semaforu stoji prednost od +11 (29:40) za PPD Zagreb protiv tamošnjeg HRK Borova. Najraspoloženiji u redovima hrvatskog prvaka bili su Valentino Ravnić sa sedam te Tin Kontrec sa šest pogodaka, a samo gol manje upisao je Josip Božić Pavletić. Urh Kastelic i Arijan Jović upisali su svaki po tri obrane.

Na strani domaćina valja istaknuti Dominika Šimatića sa sjajnih devet pogodaka te Igora Franića sa šest. Već spomenuti vratarski duo do kraja utakmice od ulaska u mrežu spriječio je 14 lopti.

Ovaj vukovarsko-zagrebački derbi rukometaši su imali čast igrati u do zadnjeg mjesta popunjenoj dvorani, a sama utakmica imala je poseban značaj s obzirom da će klub domaćin HRK Borovo sav prihod od ulaznica uplatiti za liječenje teško oboljele Vukovarke Maše Čuvalo.

HRK Borovo – PPD Zagreb 29:40 (13:19)

HRK Borovo: Polchert 7 obrana, Vuković, Šamija 1, Luketić, Pinjuh 1, Franić 6, Burazin 3, Radojević, Zatezalo 4, Šimatić 9, Vujčić, Barić, Stojnović 2, Stojanović 7 obrana, Naletilić 1, Ivičić 1

PPD Zagreb: Ereš 4, Mrakovčić 2, Lučin, Božić Pavletić 5, Kontrec 6, Jović 3 obrane, Marković 3, Šušnja 3, Valčić 1, Ravnić 7, Hrstić 4, Vuglač 4, Bičanić, Pavlović 1, Vekić, Kastelic 3 obrane  

  Povratak na sve vijesti