PPD Zagreb preko Metalurga do nova tri boda u regionalnoj ligi!
Objavljeno: 03. 10. 2018 - 1:43

U utakmici 5. kola SEHA - Gazprom lige, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb susreo se s makedonskim viceprvakom Metalurgom. U nešto težem otvaranju utakmice gdje su se obje strane čvrsto branile, prvi zgoditak zabio je Matej Serafimov, a ubrzo na 1:1 izjednačava Zagrebov Damir Bičanić. Prvi sedmerac za Zagreb realizirao je Josip Božić Pavletić. 


Uz nekoliko grešaka u napadu i obrani s obje strane, Božić Pavletić s drugim golom odvodi Zagreb na minimalnu prednost (5:4). Leon Šušnja zaradio je prvo isključenje na utakmici te gosti koriste prazan gol Zagreba i ostvaruju pogodak za izjednačenje. Ubrzo Tin Kontrec uzvraća istom mjerom za vodstvo Zagreba 7:5. Drugo isključenje na utakmici ovaj put dobiva igrač Metalurga Ante Tokić. Josip Ereš u nastavku zabija gol te Zagreb odlazi na predah s jednim golom prednosti (11:10).

U nastavku Zagrebaši griješe te Metalurg zabija prvi gol za izjednačenje, dok prvi gol za Lavove u 2. poluvremenu postiže David Mandić (12:11). 
S dobrom igrom nastavlja Božić Pavletić koji dolazi do svog trećeg pogotka te odvodi Zagreb na najveću prednost od plus tri (14:11). Nakon odlične obrane Kastelica, brzi zgoditak ponovno zabija Mandić i Zagreb bježi na značajnih pet golova razlike (16:11). U 17. minuti domaća momčad ima dva igrača manje - na klupi su Šušnja i Božić Pavletić.
Nakon ukradene lopte, pogodak iz kontre zabija Mandić za devet golova prednosti Zagreba (22:13). Ipak, u nastavku se budi Metalurg te za goste iz Skoplja zabijaju Jaganjac, Serafimov, Miličević, Velkovski i Madjovski i znatno smanjuju zaostatak, a utakmica završava rezultatom 26:22 za najbolje hrvatske rukometaše.

U zadnjoj četvrtini, trener Zagreba Lino Červar dao je priliku i mladom vrataru Ivanu Vekiću koji je potvrdio trenerovo povjerenje sjajnom obranom sedmerca u 54. minuti. Napomenimo i kako je dan odmora dobio Zlatko Horvat, a njegovo mjesto kapetana u utakmici preuzeo je nakratko Damir Bičanić


PPD Zagreb - RK Metalurg 26:22

Sutinska vrela: 600 gledatelja 

Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)

Delegat: Josip Posavec (Hrvatska)

PPD Zagreb: Vekić i Kastelic 11 obrana; Ereš 2, Vistorop 2, Božić Pavletić 4, Kontrec 2, Sršen 3, Šušnja 1, Potočnik 1, Jotić 1, Qerimi 1, Mandić 6, Bičanić 1.

RK Metalurg: Tomovski i Vasilevski 11; Jaganjac 3, Dimitrioski 1, Tokić 2, Tomovski 1, Serafimov 4, Velkovski 2, Miličević 4, Madjovski 3, Stojanović 2

  Povratak na sve vijesti