PPD Zagreb rutinski svladao Rudar za osmu domaću pobjedu!
Objavljeno: 29. 10. 2021 - 7:06

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb stigli su i do osme pobjede u sklopu Paket24 Premijer lige rukometnog prvenstva Hrvatske.

U petak, 29. listopada u svojoj su Kutiji šibica svladali rukometni klub Rudar rezultatom 30:20 (17:8).

Ulogu favorita opravdao je sastav trenera Ivice Obrvana, a u istome danas nije bilo Mateja Hrstića, Filipa Perića, Filipa Vistoropa, Karpa Sirotića, Csabe Leimetera, Željka Muse, Ivana Čupića, Valentina Ravnića i Davida Mandića.

O utakmici

Osim početnog vodstva Rudara, ostatak je utakmice u svakom pogledu pripao rukometašima PPD Zagreba koji su od samog početka nametnuli svoj ritam i jasno pokazali da je razlika u kvaliteta na njihovoj strani.

Vodstvo domaćina raslo je iz minute u minutu, pa tako bilježimo vodstva od 5:1 (10. minuta), 8:3 (15. minuta), 10:5 (20. minuta) i 17:8 (poluvrijeme).

U nastavku je Zagreb još malo dodao gasa pa se to osjetilo i na rezultatu, a vidjelo na semaforu.

U konačnoj pobjedi 30:20, svakako valja pohvaliti individualne nastupe Edina Klisa s osam pogodaka, odnosno Davora Ćavara s golom manje.

Vratar Matej Mandić u prvom je poluvremenu imao tri, dok je Filip Ivić u nastavku upisao šest obrana.

Kod gostiju zapaženu partiju pružili su Vid Starčević, Tomislav Štajnkler i Karlo Skendrović, svaki s po tri pogotka.

Matija Kuhar imao je jednu, a Josip Žitković devet obrana.

Reprezentativna stanka!

Sljedeća utakmica PPD Zagreba na rasporedu je u subotu 13. studenog, kada će najbolji hrvatski rukometaši gostovati u Velikoj Gorici.

Što se EHF Lige prvaka tiče natjecanje se nastavlja tri dana nakon dvoboja s HRK Goricom. U srijedu, 17. studenog hrvatski rukometni prvaci gostovati će u bjeloruskom Brestu, gdje će odmjeriti snage s tamošnjim prvakom Meshkov Brestom.

PPD Zagreb – RK Rudar 30:20 (17:8)

SD Trešnjevka: 100 gledatelja

Suci: Ante Mikelić (Solin) i Petar Parađina (Marina)

Delegat: Damir Sarajlić (Velika Gorica)

PPD Zagreb: Slavić, Ivić 6 obrana, Mandić 3 obrane; Šipić 3, Ćavar 7, Faljić 1, Klarica 4, Gojun, Srna 2, Klis 8, Kraljević 2, Matanović 3, Obranović, Grahovac

RK Rudar: Kuhar, Žitković; Skendrović 3, Runtas 1, Jurić 1, M. Štajnkler 2, Bartolić 1, Gaća 2, Glivetić, Starčević 3, T. Štajnkler 3, Vrpoljac 2, Trčak 2, Trošelj, Kušić, Ćosić