PPD Zagreb uz sjajnu povratničku partiju Domagoja Pavlovića do uvjerljive pobjede nad Celjem!
Objavljeno: 05. 02. 2018 - 1:28

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb otputovali su u nedjelju, 04. veljače, na prvo gostovanje SEHA – Gazprom lige u nastavku sezone. Po prvi puta u 2018. trener Zlatko Saračević poveo je na put kompletnu momčad, pa su se tako u busu za Celje našli između ostalog i reprezentativci Zlatko Horvat, Igor Vori, Tin Kontrec, Urh Kastelic te Dobrivoje Marković.

Standardi su postavljeni visoko za utakmicu protiv dobro poznatog slovenskog rivala. Zagrebaši su već u nedjelju protiv Celje Pivovarne Laško imali priliku za korak se približiti Final 4-u SEHA lige te nastaviti tradiciju plasmana na završni turnir regionalne lige. Ovaj balkanski 'el clasico' proglašen je ujedno i derbijem 13. kola SEHA – Gazprom lige.

Dvoboj u Celju otvoren je mini-serijom Zagreba od 2:0 pogotcima Bičanića i Vuglača. Ipak, već u 5. minuti zaustavljaju Slovenci redove hrvatskog prvaka te u potpunosti uspijevaju preokrenuti rezultat. Sve do 18. minute semafor prikazuje brojke u korist domaćeg sastava, no uslijeđuju sjajne minute za hrvatskog predstavnika koji suparnika u samo sedam minuta ostavlja na -5. Do kraja poluvremena drže igrači Zlatka Saračevića sličan ritam te na odmor odlaze sa sedam poena prednosti (12:19).

Nastavljaju Zagrebaši svoju igru i u drugom poluvremenu prikazivati u obliku čvrste obrane popraćene sjajnim Urhom Kastelicem na golu, ali i izvrsnim protokom lopte u napadu. Celjani ne uspjevaju naći recept za raspoložene goste, pa utakmica završava uvjerljivo u korist PPD Zagreba. Nakon 60 minuta igre na semaforu stoji 23:30.

Sjajnu povratničku partiju pružio je donedavno ozljeđeni Domagoj Pavlović s osam golova iz devet pokušaja, po sedam su postigli Mario Vuglač i Zlatko Horvat, a četiri pogotka upisao je Damir Bičanić. Za lijepu sliku na semaforu zaslužan je i Urh Kastelic sa svojih 10 obrana, ali i Arian Jović koji je od ulaska u mrežu spriječio tri lopte.

Najbolji kod domaćina bio je Borut Mačkovšek sa sedam, odnosno Kristian Bećiri s četiri pogotka.

Trijumfom vrijednim nova tri boda PPD Zagreb skočio je na drugo mjesto SEHA-ine tablice, odmah iza aktualnog regionalnog i europskog prvaka Vardara. Slijede ga posljednji protivnik Celje i bjeloruski Meshkov iz Bresta, ujedno i najveći konkurenti za ovosezonski Final 4.

Zlatko Saračević, trener RK PPD Zagreba

''Odigrali smo zaista jedno dobro prvo poluvrijeme gdje smo postigli 19 golova i kada je obrana funkcionirala kako treba. Iako sam ja zahtjevao da ne bude tako, u drugom smo poluvremenu malo stali, nismo više vukli kontru i polukontru i to nije bilo na nivou prvog. Žao mi je zbog ozljeda, nadam se da nije ništa ozbiljno, ali imali smo problema u drugom poluvremenu. Hrstić je osjetio nešto u koljenu i više nije mogao, Bičanić je u pauzi povraćao, tako da smo bili uskraćeni s te strane. Nadam se da s Vuglačem nije ništa strašno, on je rekao da je grč. On je naš jedini lijevak i bio je primoren igrati, a kako smo bili uskraćeni na drugoj strani morao sam ga držati 60 minuta u igri i opteretio je nogu. Cijela ekipa bila je dobra, a ja sam najzadovoljniji obranom. Nije baš lako protiv Celja odigrati utakmicu na malo golova, u početku jesmo imali problema s njihovim brzim centrom i polukontrom, ali na kraju su svi napravili svoje.''

Urh Kastelic, igrač PPD Zagreba

''Ovo je bila veoma bitna pobjeda. Nadamo se što boljem plasmanu u SEHA ligi kako bi na završnom turniru imali nešto lakšeg protivnika. Mislim da je zbog psihe veoma bitno da smo danas dobili utakmicu, slijedi nam utakmica u Plocku i treba se pripremiti, nadam se da ćemo i tamo ovako odigrati. I ja sam iznenađen razlikom kojom smo danas dobili Celje i načinom na koji smo kontrolirali cijelu utakmicu, mislim da Celje danas nije bilo pravo, ono koje poznamo iz ove godine i koje je rušilo i Kiel i Kielce. Inače igraju veoma brz rukomet, a mi im to danas nismo dopustili, bili smo, za razliku od utakmice u Sutinskim vrelima, koncentrirani kod šuteva pa nije bilo lakih golova jer su ih golmani mogli zaustaviti. Teško je bilo protiv Borova, ne poznaješ klub, a danas smo se dobro pripremili za utakmici i psihički znali da moramo dati sve od sebe. Sretan sam da smo Arian i ja dali svoj doprinos danas.''

 

Slijedi Wisla!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 11. kola EHF Lige prvaka u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u subotu, 10. veljače, gostovati u poljskom Plocku, a gdje će s početkom u 16:00 (izravan prijenos na HRT 2) odmjeriti snage s tamošnjim viceprvakom Orlen Wislom Plock.

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 7 obrana, Panjtar 3 obrane; Vujović, Jurecic 2, Malus 3, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj 2, Slišković 1, Kodrin 1, Anic, Dujshebaev, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Bećiri 4

RK PPD Zagreb: Kastelic 10 obrana, Jovic 3 obrane; Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec, Vori 1, Marković, Horvat 7, Šušnja, Valčić J 2, Valčić T, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 7, Bičanić 4, Pavlović 8

  Povratak na sve vijesti