Prva ovosezonska pobjeda Zagreba u LP, Horvat zabio 8 u pobjedi 30:26 nad RN Löwenom
Objavljeno: 29. 11. 2017 - 9:52

PPD Zagreb je u desetom kolu EHF Lige prvaka napokon stigao do prve pobjede - u Areni Zagreb pao je ni manje ni više nego njemački prvak Rhein Neckar Löwen. Na kraju 30:26 iako je sredinom drugog dijela izgledalo da bi razlika na kraju mogla biti i puno veća obzirom da su Zagrebaši u tim trenucima imali čak devet golova prednosti. Bez obzira na to, bila je ovo zasigurno najbolja utakmica Zagreba ove sezone u svim natjecanjima i pobjeda kojom su se, nakon neugodne pobjede Kristianstada u Szegedu prije nekoliko dana, vratili u utrku za prolazak grupne faze najelitnijeg europskog natjecanja.

Zagrebaši su sjajno otvorili utakmicu. Borben i odlučan govor tijela na kojem trener Zlatko Saračević inzistira od svog dolaska zaista je bilo vidljiv kako u čvrstoj obrani predvođenoj Tončijem Valčićem i Leonom Šušnjom tako i u napadu u kojem se čak sedam igrača upisalo u listu strijelaca u prvih 30 minuta. Gosti su do 6:5 uspijevali držati priključak nakon čega Zagreb serijom od 4:0 odlazi na 10:5. Löwen sve do kraja prvog dijela nije uspio drastičnije smanjiti razliku ponajviše zahvaljujući sjajnoj obrani Zagreba ali i napadu u vjerojatno najboljem poluvremenu PPD Zagreba u Ligi prvaka ove sezone. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 17:13 uz čak pet pogodaka sjajno raspoloženog Zlatka Horvata te po tri Maria Vuglača i Damira Bičanića. Hendrik Pekeler je s druge strane predstavljao najveću prijetnju po dvojac Skok – Kastelic te je prvo poluvrijeme završio sa 4 pogotka.

Zagreb je sa sjajnom serijom nastavio i početkom drugog dijela. Samo 15 minuta prije kraja susreta na semaforu je stajalo ogromnih 24:15 što je bila najveća prednost Zagrebaša u ovom susretu. Nakon toga došlo je do manjeg pada koncentracije ali i snage, 'Lavovi' iz Manheima su povezali nekoliko dobrih napadačkih i obrambenih akcija i stigli do -4 ali dalje protiv ovako raspoloženog Zagreba danas nisu mogli. Na kraju 30:26 uz osam pogodaka Zlatka Horvata i pet Damira Bičanića. Gudjon Valur Sigurdsson je s druge strane pogodio devet puta, po četiri su dodali Hendrik Pekeler i Andre Schmid.

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreba:

Čestitam igračima na reakciji koja je bila upravo ona koju sam i tražio od njih. Rekao bih da smo 45 minuta igrali kako treba a onda smo iz nekog razloga pali. Ne znam trenutno je li uzrok bio umor ili to što smo nakon dugo vremena bili u situaciji da pobjeđujemo ali to sada više nije niti bitno. Važna pobjeda, idemo dalje.

Urh Kastelic, vratar PPD Zagreba:

Čestitao bih treneru na tome što nas je u kratkom periodu uspio psihički dići jer iako smo već osvojili neke bodove u dosadašnjem tijeku natjecanja nije to bilo to. Zaslužena pobjeda, odigrali smo dobro i naravno zadovoljni smo pobjedom.

Nikolaj Jacobsen, trener Rhein Neckar Löwena:

Zaslužena pobjeda Zagreba večeras, bili su puno bolja momčad od nas danas, pogotovo u prvom dijelu kada je naša obrana bila izrazito slaba. Uzeli smo previše loših šuteva u tom periodu, brzali u napadu, vratari nisu bili na pravoj razini dok je Zagreb s druge strane igrao dobro i povećavao prednost. Ponavljam, na kraju zaslužena pobjeda Zagreba.

Bogdan Radivojević, igrač Rhein Neckar Löwena:

Zagrebaši su odigrali stvarno dobru utakmicu. Pobjeda je bila cilj obe momčadi danas – njima da krenu s bolji rezultatima, nama da napravimo dodatan korak prema prolasku u drugi krug natjecanja ali što je tu je. Težak mjesec je iza nas i treba dati sve od sebe da se spremimo za utakmice koje dolaze u prosincu u kojem će raspored također biti težak i iscrpljujuć.

PPD ZAGREB – RHEIN NECKAR LÖWEN 30:26 (17:13)

PPD ZAGREB: Skok 4 obrane, Kastelic 5 obrana; Ž. Marković 2, Mrakovčić, Lučin, Kontrec 1, Vori, D. Marković, Horvat 8 (5), Šušnja 3, J. Valčić 3, T. Valčić, Ravnić 1, Hrstić 3, Vuglač 4, Bičanić 5. Trener Zlatko Saračević.

RHEIN NECKAR LÖWEN: Appelgren 1 obrana, Palicka 6 obrana; Schmid 4, Sigurdsson 9 (3), Radivojević, Baena 1, Tollbring, Mensah 2, Pekeler 4, Groetzki 1, Trost, Reinkind 3, Taleski 2, Guardiola , Petersson. Trener Nikolaj Jacobsen.

  Povratak na sve vijesti