Ristanović uoči Pick Szegeda: Čekaju nas potencijalni osvajači Lige prvaka
Objavljeno: 02. 03. 2019 - 1:37

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 14. kola EHF Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod mađarskog prvaka MOL – Pick Szegeda.

Rukometaši Pick Szegeda osigurali su prolaz u osminu finala kao drugoplasirana momčad skupine B dok je za Zagrebaše još uvijek nepoznanica hoće li u nastavak natjecanja ići kao peta ili šesta momčad skupine B. Kako bi grupnu  fazu natjecanja završili kao petoplasirani, Zagrebu je potrebna pobjeda protiv ekipe Pick Szegeda, ali je istovremeno važan i ishod utakmice Paris Saint-Germaina protiv momčadi Motor Zaporozhyja. Poraz ukrajinske momčadi u toj utakmici  biLavove ostavio na petom mjestu grupe B. 

U vrlo neizvjesnoj prvoj utakmici protiv momčadi Pick Szegeda, rukometaši Zagreba minimalno su poraženi rezultatom 24:23, a nedjeljni su dvoboj najavili trener Branko Tamše i vratar Radivoje Ristanović koji su se osvrnuli na sjajnu obranu mađarske ekipe na čelu s hrvatskim golmanima, ali i na trenera mađarske momčadi.

  • Znamo da ekipa Szegeda ima snažne napadače, imaju dva vrlo dobra kružna napadača, imaju lagana krila koja idu u kontru, polukontru i brzi centar, a taktički su vrlo dobro pripremljeni. Obrana im je stvarno jaka i jedni od glavnih kotača su tu zasigurno golmani Mirko Alilović i Marin Šego. Bitan njihov igrač je i Alen Blažević koji igra u sredini obrane i u kombinacijama s ostalim igračima rade odličan posao u obrani. Čeka nas jak protivnik, ali to je i velik izazov za nas, idemo s njima igrati rukomet i napraviti sve što možemo u tom trenutku – zaključio je trener Branko Tamše.
  • Volio bih da sve što nam nije išlo u posljednjim utakmicama da nam se sad ne dogodi, a sad igramo, po mom mišljenju, protiv jedne od ekipa koja će sigurno završiti na Final Fouru ove sezone. Bit će teško, imaju praktički dvije ekipe, mi smo mladi, ali možemo pobijediti i bolje i iskusnije od nas.
  • Najveću opasnost nam predstavlja njihov trener Juan Carlos Pastor koji još uvijek nije osvojio Ligu prvaka, ali s obzirom na to da su uspjeli nakon puno godina smijeniti momčad Veszprema s pozicije najboljeg mađarskog kluba, vjerujem da bi ove godine mogli ići do kraja te im u tome želim sreću. Imaju sjajne igrače, ali za mene je prvo njihov trener pa svi ostali igrači – poručio je golman Radivoje Ristanović.

Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 3. ožujka u 17.00 sati uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti