RK PPD Zagreb osvajač je naslova 28. Balaton kupa!
Objavljeno: 29. 01. 2018 - 5:11

Mlađi uzrasti rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb i u novoj 2018. nastavljaju nizati uspjehe. Osvajanjem naslova prvaka na 28. Balaton kupu mladi Zagrebaši  još jednom dokazuju da se trenutačno nalaze među samim vrhom europskog rukometa kada su u pitanju mlađe kategorije.

Balaton kup održao se u mađarskom gradu Veszpremu od 18. do 20. siječnja 2018. godine. Najbolji hrvatski rukometni klub predstavljali su dječaci rođeni 2002. i 2003. godine na koncu turnira izborivši sam vrh. Za put do titule Lavovi su došli pobjedama nad Lokomotive iz Brčkog od 33:15, domaćina Telekoma Veszprema (22:19), makedonskog Vardara (21:18) i sunarodnjačkog MRK Dugog Sela (15:13). Korak do vrha našao se i slovenski predstavnik RK Celje kojeg su za stupanje na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja Zagrebaši u posljednjem susretu Kupa svladali rezultatom od 23:20.

Osim što su se naši dečki s turnira vratili neporaženi te okićeni zlatom oko vrata, dodatno priznanje dobili su Luka Leskovec i Matej Svržnjak koji su kao srednji, odnosno desni vanjski, uvršteni u najbolju sedmorku turnira.

RK PPD Zagreb 2002./2003. nastupio je na Balaton Cupu u sljedećem sastavu: Turčić, Pandža, Tintor, Đenđo, Jutriša, Neralić, Trninić, Trgovčević, Grdović,Goluža, Štrković, Konrad, Leskovec, Svržnjak, Missoni, Jakić i trener Nino Marković.

Čestitke igračima i stručnom stožeru na uloženom trudu i zalaganju!

  Povratak na sve vijesti