RK PPD Zagreb pobjednik je pripremnog turnira u organizaciji gradskog rivala RK Dubrave!
Objavljeno: 22. 01. 2018 - 4:42

Dok se dio Lavova znoji pod reprezentativnim dresom, ostatak brloga također ne spava. Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb odigrali su pripremni turnir u organizaciji glavnog gradskog rivala RK Dubrave.

Natjecatelje trodnevnog turnira održanog od 19. – 21. siječnja 2018. uz domaćina RK Dubravu činila su još tri kluba – HC Linz AG, MRK Metalac te hrvatski prvak RK PPD Zagreb. Svi susreti odigrani su u sportskoj dvorani Dubrava s adresom Koledinečka bb.

Prvi je protivnik najboljih hrvatskih rukometaša bio upravo klub organizator. U velikom gradskom derbiju bolja je bila gostujuća momčad, no pobjedu su Zagrebaši odnijeli tek s golom razlike, odnosno rezultatom 28:29. Najbolji je među plavim dresovima u petak bio Josip Božić Pavletić sa sedam pogodaka, a slijede ga Filip Turčić, Matej Hrstić i Damir Bičanić, svaki s po četiri upisana zgoditka. Važno je napomenuti kako je na teren nakon ozljede napokon stupio i Domagoj Pavlović koji upisuje pogodak već u prvoj povratnoj utakmici.

Subotnji raspored popunio je derbi hrvatskog prvaka i Metalca gdje PPD Zagreb slavi uvjerljivom gol razlikom od +23 (49:26). Na samom vrhu ljestvice strijelaca našao se ovoga puta Valentino Ravnić s upisanih sedam pogodaka, a tek nešto manje dodali su Filip Turčić (šest) te Luka Mrakovčić, Josip Božić Pavletić i Damir Bičanić (pet svaki). Raspoložen je na golu bio Arian Jović s 10 obrana te novi u redovima prve Zagrebove postave Ivan Vekić s četiri obrane.

Finalni dan turnira ispraćen je slavljem protiv austrijskog Linza. Česti protivnik lavljeg kluba na pripremnim turnirima – što ljeti, što zimi – savladan je s 33:27. Priliku da iznova dokaže svoj kapacitet iskoristio je Tin Lučin koji je u protivničku mrežu poslao sjajnih osam pogodaka, dok su na pet ostali stalni članovi liste najboljih strijelaca siječanjskog turnira Josip Božić Pavletić i Damir Bičanić. Na vratima još jednom pomaže Arian Jović sa solidnih osam obrana, dok Vekić zaustavlja četiri lopte.

Time su Lavovi zaključili još jedan uspješan vikend koji ulijeva samopouzdanje i daje vjeru u pozitivan ishod nastavka sezone. Isti započinje u srijedu, 31. siječnja, susretom osmine finala Kupa Hrvatske protiv HRK Borova, a nastavlja se derbijem regionalne SEHA – Gazprom lige protiv slovenskog prvaka RK Celje Pivovarne Laško u nedjelju, 4. siječnja.

  Povratak na sve vijesti