Trener Zlatko Saračević: ‘Dobili smo šansu odlučivati sami o sebi. Pred nama je utakmica sezone!’
Objavljeno: 01. 03. 2018 - 5:43

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 14. kola EHF Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši ugostiti švedski IFK Kristianstad. Dvoboj hrvatskog i švedskog prvaka na rasporedu je u nedjelju 05. ožujka Areni Zagreb, s početkom u 17.00 sati. Izravan prijenos utakmice koja će, po svemu sudeći, biti od presudnog značaja za Zagrebaše u eventualnom nastavku ovog europskog natjecanja, bit će dostupan na Drugom programu hrvatske radiotelevizije.

Tri dana uoči utakmice u kojoj najbolji hrvatski rukometaši traže plasman u osminu finala najelitnijeg klupskog natjecanja Europe, na prigodnoj konferenciji za medije dvoboj su najavili trener PPD Zagreba Zlatko Saračević te rukometaši Zlatko Horvat Igor Vori.

Gostujuća utakmica u Švedskoj protiv nedjeljnih gostiju u 1. je kolu ovosezonske EHF Lige prvaka završila bez pobjednika. Na koncu gostovanja kod IFK Kristianstada, domaća i gostujuća momčad podijelile su bodove - svaka uzevši po jedan - nakon što je po završetku utakmice rezultat bilježio 28:28.

Potpisana nova sponzorstva!

Prethodno sportskom dijelu konferencije direktor kluba Vedran Šupuković i glavni menadžer Božidar Jović potpisali su sponzorske ugovore s tvrtkama Carlsberg Vina Jakob.

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreba

,,Već par mjeseci pričamo, kalkuliramo i želimo dobiti šansu. To je bila naša interna želja. I eto, kako su se rezultati okrenuli, dobili smo tu šansu - šansu da sami odlučujemo o sebi, i to u nedjelju. Svi znamo da nam je to utakmica sezone. Sve ono što je bilo zaboravit ćemo i pokušat ćemo sve da pobijedimo i da se previše ne opterećujemo onime što će biti u Skopju pošto se utakmica igra u isto vrijeme. Razmišljat ćemo samo o sebi i o tome da pobijedimo tu utakmicu. Igramo protiv jako dobre ekipe, Kristianstada, koja igra otprilike sličan rukomet kao i švedska reprezentacija. U tome svemu je i Lagergren koji je nama pravio probleme u Splitu. Morat ćemo igrati maksimalno i trčati kao suludi. Ako budemo na nivou onoga što smo pokazivali u zadnje vrijeme, ako ispravimo neke stvari u završnici, šanse su nam velike. Samo me nemojte pitati o zdravstvenom stanju... Do nedjelje može svašta biti. Bičanić je imao ozljedu protiv Vardara, trenutno ne trenira. Zdravstvena služba radi punom parom i nadam se da će biti spreman za nedjelju.''

Zlatko Horvat, igrač PPD Zagreba

,,Ta utakmica u Kristianstadu bila je prva za ovu sezonu. Sjećam se da smo dosta dobro krenuli u tu utakmicu, naši su vanjski igrači bili raspoloženi i uspjevali smo preko tih šuteva riješavati njihovu obranu. Utakmica se dovela u jednu nezgodnu situaciju gdje smo mogli izgubiti taj jedan bod, ali i uzeti dva, no o tom potom, što je tu je. Sada je najbitnije da praktički ovisimo sami o sebi, ako vjerujemo da će Vardar doma pobijediti ili odigrati neriješeno s Wislom. Najvažnije je da ovu polusezonu u koju smo dobro krenul, gdje smo imali tri utakmice koje smo tijesno izgubili i gdje nam je malo falilo, okrunimo pobjedom i budemo sretni i zadovoljni.''

Igor Vori, igrač PPD Zagreba

,,Za mene je momčad Kristianstada jedna prava moderna i mlada ekipa koja igra brz rukomet na puno golova. U prvoj smo ih utakmici uspjeli primiriti, njih i njihovo trčanje. Kontrolirali smo cijelu utakmicu dok nisu prešli u drugu obranu u kojoj smo se mi malo izgubili, a gdje su nam oni uzeli par lopti, pa smo na kraju i taj rezultat doveli u pitanje, ali na koncu izvukli neriješeno. Ono što je sad najbitnije u ovom trenutku jest da smo se stvarno digli. Digli smo se psihički gdje svaki igrač u svakom trenutku uživa u igri i u treningu. Ono što bih ja volio jest da pokažemo svoj pravi karakter koji i pokazujemo otkad je Zlatko sjeo na klupu. Htio bih da to pokažemo u nedjelju i ja sam siguran da će tako i biti te da ćemo se svi zajedno veseliti još jednom ulasku u osminu finala.''

  Povratak na sve vijesti