Sjajna predstava nedovoljna za senzaciju! Zagreb poražen od Vardara u 7. finalu SEHA Gazprom lige!
Objavljeno: 15. 04. 2018 - 10:23

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb osvojili su drugo mjesto na 7. Final Four turniru SEHA Gazprom lige, koji se održava u Skoplju od 13. do 15. travnja. Nakon jednog četvrtog mjesta, jednog osvajanja i čak četiri treća mjesta, najbolji hrvatski rukometaši u svoje će vitrini staviti i srebro nakon što su u finalnom susretu poraženi od domaćina turnira i aktualnog prvaka EuropeVardara.

Nakon što su rukometaši Celja Pivovarne Laško osvojili treće mjesto, svladavši bjeloruski Meshkov Brest rezultatom 31:28, hrvatski rukometni prvaci u finalnom su susretu izgubili od branitelja naslova rezultatom 26:24 (14:13).

Sastavi….

U sastavu hrvatskih prvaka nije bilo velikih iznenađenja u odnosu na posljednjih mjesec dana i nekoliko zadnjih utakmica. U makedonsku prijestolnicu nisu stigli već duže vrijeme ozlijeđeni Matej Hrstić i Mario Vuglač, a u Zagrebu su ostali i virozni Tin Lučin, odnosno treći vratar Ivan Vekić.

Uz trenera Zlatka Saračevića na klupi su bili i službeni predstavnik Božidar Jović, trener vratara Mario Kelentrić i fizioterapeut Damir Kajba. U Skoplje je u sklopu šireg stručnog stožera doputovao i novi kondicijski trener prve ekipe hrvatskog prvaka Igor Blažinčić, a u uz ekipu su svo vrijeme bili i drugi fizioterapeut Slobodan Škorić, glasnogovornik kluba Goran Roknić, glavni menadžer Božidar Jović i direktor kluba Vedran Šupuković.

U odnosu na polufinalnu pobjedu protiv Celja PL u sastavu se našao Josip Vekić, dok je zbog lakše ozljede na tribine preselio David Miklavčić.

Prvo poluvrijeme…..

Trener Saračević odlučio je otvoriti utakmicu s Kastelicem na vratima, Ravnićem i Božić – Pavletićem na krilima, Šušnjom na crti te s vanjskom linijom Bičanić – J. Valčić – Horvat. S druge strane, Raul Gonzales kreće u lov na zlato sa Šterbikom na golu, Shiskarevim i Dibirovom na krilima, Stoilovim na crti te s vanjskom linijom Kristopans-Cindrić-Borozan. Zagreb u obrani igra 6-0, Vardar 5-1.

Vardar otvara utakmicu lakim golom Kristopansa, a Zagreb na drugoj strani nakon dosta muke pogađa preko Bičanića. Kristopans opet pogađa nakon svega par sekundi, a Zagreb uzvraća krasnim golom s krila Ravnića.

Nakon uvodnih pet minuta u kojima se igralo gol za gol, domaćin dvama golovima Luke Cindrića dolazi do prve dvostruke prednosti, a trener Saračević već u 8. minuti primoran je u igru poslati najboljeg Zagrebovog igrača Domagoja Pavlovića.

Nošeni gromoglasnom podrškom prepune dvorane Jane Sandanski, sjajnom i pokretljivom 5-1 obranom sa Canellasom na čelu i Šterbikom na golu, te s nekoliko lako postignutih golova dolazi Vardar do prednosti 7:3 u 15. minuti utakmice.  

U tom trenutku trener Zlatko Saračević zove minutu predaha.

Druga polovica prvog poluvremena donosi nešto raznovrsniju igru Zagreba u napadu, Horvat se vratio na krilo, a vanjsku liniju čine J. Valčić-Bičanić-Pavlović. I upravo je potonji jedini Zagrebov igrač na kojeg trener domaćina Raul Gonzales i njegova obrana nemaju odgovora.

U suradnji s Josipom Valčićem, pa pred kraj poluvremena i s Lukom Mrakovčićem, Pavlović uspijeva smanjiti Zagrebov zaostatak na minus dva (13:11) pet minuta prije kraja prve dionice igre.

Premda je samu završnicu prvog poluvremena igrao s čovjekom manje, nakon što je slovački sudački par isključio Leona Šušnju, Zagreb je uspio smanjiti zaostatak na 14:13, a posljednji šut Jorgea Maquede sjajnom je intervencijom zaustavio Arian Jović.

Drugo poluvrijeme…..

Nastavak utakmice otvaramo s Jovićem na golu, vanjskom linijom Pavlović-J.Valčić-Mrakovčić, Horvatom i Ravnićem na krilima te s Vorijem na crti. Vardar odgovara sa Šterbikom na golu, Čupićem i Dibirovom na krilima, Cindrićem, Kristopansom i Borozanom u vanjskoj linije te s Ferreirom na crti.

I kao i u prvom dijelu uvodnih nekoliko minuta igra se gol za gol. Kod Vardara pogađaju Kristopans, Ferreira i Borozan, kod Zagreba Horvat, Vori i Mrakovčić.

U 39. minuti Luka Cindrić pogađa uz podignute sudačke ruke i Vardar prvi put u nastavku odlazi na plus dva (18:16).

U 45. minuti Valentino Ravnić pogađa s krila za 19:19, a trener Saračević Ariana Jovića na golu mijenja Urhom Kastelicem.

Imao je Zagreb priliku i za vodstvo, ali kapetanu Horvatu u kontri ispada lopta te umjesto njega na kraju na drugoj strani pogađa Luka Cindrić. Napad kasnije griješi Mrakovčić, a brzinom munje to kažnjava Timur Dibirov i Vardar je opet na plus dva (21:19).

U 48. minuti trener Saračević poziva novu minutu predaha.

Dvije minute kasnije crveni karton je dobio Leon Šušnja, iako je Igora Karačića nespretno laktom u glavu udario Josip Valčić.

Posljednju dionicu igre domaćin je podigao svoju prednost i na hrvatski pogon golovima Ivana Čupića i Igora Karačića mirno priveo utakmicu kraju.

Na koncu treba pohvaliti trenera Saračevića i rukometaše Zagreba koji su najvećim dijelom utakmice bili ravnopravni europskom rukometnom prvaku i višestruko skupljoj ekipi i to još pred pet tisuća njihovih uistinu bučnih navijača.

Konačni rezultat 26:24 za zasluženu pobjedu novog starog prvaka Vardara!

Slijedi derbi s Nexeom u prvenstvu Hrvatske!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 05. kola (04. kolo je odgođeno) Lige za prvaka prvenstva Hrvatske u kojemu će gostovati kod najvećih rivala – našičkog Nexea. Dvoboj u Našicama na rasporedu je u terminu 24. / 25. 04.

Vardar – PPD Zagreb 26:24 (14:13)

Jane Sandanski: 5 000 gledatelja

Suci: Peter Brunovsky i Vladimir Čanda (Slovačka)

Delegati: Siarhei Kot (Bjelorusija) i Marjan Načevski (Makedonija)

Vardar: Šterbik 8 obrana, Milić; Stoilov, Kristopans 5, Moraes Ferreira 2, Maquedab 1, Karačić 1, Abutović, Canellas 1, Cindrić 5, Čupić 3, Dibirov 3, Shiskarev 1, Borozan 3, Vojvodić, Marsenić 1

PPD Zagreb: Jović 1 obrana, Kastelic 5 obrana; Mrakovčić 2, Božić – Pavletić, Kontrec 1, Vori 2, Marković, Horvat 8(7), Šušnja, J. Valčić 2, Medić, T. Valčić, Ravnić 2, Bičanić 3, Pavlović 3, J. Vekić

  Povratak na sve vijesti