Sjajni Marković predvodio Zagreb do finala Kupa Hrvatske!
Objavljeno: 12. 05. 2017 - 9:11

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb plasirali su se u finale Kupa Hrvatske nakon što su u polufinalnom dvoboju opravdali ulogu favorita i svladali gradske rivale iz Dubrave rezultatom 34:27 (15:13).

U prvom dvoboju završnice Kupa Hrvatske, koja se održava u sklopu Festivala rukometa u Umagu od 12. do 14. svibnja, rukometaši našičkog Nexea također su opravdali epitet favorita i svladali GRK Varaždin 1930 rezultatom 30:25.

U velikom finalu koje je na rasporedu u nedjelju 14. svibnja u 18.00 sati tako će se još jednom susresti dva najbolja hrvatska kluba.

Dvoboj protiv Dubrave obilježio je sjajan nastup Dobrivoja Markovića sa sedam pogodaka, pet je golova dao Stefan Vujić, dok su po četiri zabili Luka Šebetić, Stipe Mandalinić i David Miklavčić. Matevž Skok imao je jednu, dok je Arian Jović skupio sedam obrana.

Kod poražene zagrebačke momčadi svakako valja izdvojiti odlične nastupe Janka Kevića sa sedam golova, dok su po pet dodali Sandro Samardžić i Bruno Butorac.

PPD Zagreb – Dubrava 34:27 (15:13)

PPD Zagreb: Skok, Jović; Mrakovčić 3, Vujić 5, Kontrec 1, Vori 1,  Šprem, Šebetić 4, Marković 7, Horvat 3(2), Šušnja 2, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 4, Miklavčić 4, Pavlović

Dubrava: Totić, Marković, Grahovac; Kelemen, Kovačević 2, Vida, Kević 7(1), Radoš, Čurić 2, Maričić, Samardžić 5, Šandrk 2, Butorac 5, Vrdoljak 2, Buneta, Babić 2

  Povratak na sve vijesti