Slovenski trojac i raspucani Mandalinić za pobjedu protiv Gorenja!
Objavljeno: 20. 09. 2016 - 8:05

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladali su slovenske viceprvake Gorenje Velenje i tako stigli do druge pobjede u šestom izdanju SEHA Gazprom lige. Hrvatski rukometni prvaci nadigrali su sjajnu ekipu iz  Velenja nakon velike borbe i 60 minuta vrlo uzbudljivog rukometa.

Tako su nakon uvodne pobjede nad Nexe Našicama (28:22) i gostujućeg poraza od Vardara (31:32), upisali pobjedu rezultatom 28:21 (13:7).

Za dvoboj s Velenjem trener PPD Zagreba Veselin Vujović nije mogao računati na od ranije ozlijeđene Domagoja Pavlovića i Luku Šebetića, a dvoboj su sa tribina odgledali i kapetan Zlatko Horvat kao i lijevo krilo Dobrivoje Marković umjesto kojih su priliku dobili Josip Ereš i Lovro Šprem.

Na koncu najefikasniji kod PPD Zagreba bili su sjajni Stipe Mandalinić koji je baš kao i u Skopju postigao devet pogodaka, dok je tradicionalno dobru partiju u obrani, ali iznenađujuće nadahnutu u napadu s pet pogodaka priredio David Miklavčić. Valja svakako istaknuti i raspoloženog Matevža Skoka koji je sa 13 obrana donio veliku sigurnost svojoj momčadi.

Iz redova dobro posložene gostujuće ekipe svakako valja izdvojiti Roka Golčara sa šest, odnosno Vida Levca sa pet pogodaka.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 01. kola EHF Lige prvaka u kojemu će u subotu 24. rujna gostovati kod slovenskog Celja Pivovarne Laško.

RK PPD Zagreb: Stevanović, Skok 13 obrana; Ereš 1, Vujić 3, Kontrec 1, Vori, Šprem 3(1), Cingesar 3, Raković 1, Šušnja, J. Valčić, Jotić 2, T. Valčić, Mandalinić 9(2), Miklavčić 5, Markoski

RK Gorenje Velenje: Baznik 6 obrana, Zaponšek 5 obrana; Cehte 1, Medved, Celmins, Ovniček 3, Levc 5, Stojnić, Toskić 1, Mitrović 3, Potočnik, Golčar 6(1), Kleč 1, Ratajec, Nosan, Brumen 1(1)