Sprema se četvrti po redu PPD ZAGREB KUP!
Objavljeno: 31. 01. 2018 - 5:21

I u novoj 2018. RK PPD Zagreb u suorganizaciji sa Zagrebačkim rukometnim savezom organizira četvrti po redu PPD ZAGREB KUP.

Već tradicionalno, pozivni turnir za kadete održat će se u sportskoj dvorani Trešnjevka (Kutija šibica – Veprinačka 16), a pravo nastupa imaju igrači rođeni 2000. i mlađi. Prijavljene ekipe na dvodnevnome će se turniru predstaviti u periodu od 03. – 04. veljače 2018. (subota i nedjelja).

Kao i prethodnih godina, cilj je turnira pozivanje trenutno najkvalitetnijih momčadi iz regije, a organizatori su uvjereni kako će dva cjelodnevna turnirska dana ekipama i trenerima pružiti niz kvalitetnih utakmica te na koncu doprinijeti koristeći stečeno iskustvo u njihovu daljnjem razvoju rukometne igre.

PROPOZICIJE TURNIRA:

- na turniru nastupa šest momčadi poredane u dvije skupine (A i B), koje igraju po liga sistemu, (subota), gdje prve dvije momčadi, nakon odigranih svih utakmica u skupini ulaze u polufinale

- (nedjelja), na rasporedu su polufinala, a trećeplasirana momčad iz grupa razigrava u utakmici za 5. mjesto, slijedi razigravanje za 3. i 1. mjesto, na kraju je PROGLAŠENJE POBJEDNIKA I PODJELA NAGRADA.

- sve utakmice se igraju 2x25 minuta, sa 5 minuta odmora u poluvremenu

- sve utakmice se igraju IHF-loptama broj 3 (58-60cm)

- svaka momčad može prijaviti u zapisnik 16 igrača + 4 službene osobe

- sve momčadi moraju imati dvije garniture različitih boja dresova.

- svaka momčad ima pravo na 1 time out u svakom poluvremenu

- poredak klubova nakon skupine određuje na osnovi osvojenih bodova.

Ako dva kluba ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje ovako:

- u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici;

- ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici;

- ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji ima bolju ukupnu razliku pogodaka na ljestvici

- sve utakmice koje se igraju u nedjelju za poredak, nakon neodlučenog rezultata pri isteku vremena, ODMAH se pristupa izvođenju sedmeraca. U prvoj seriji po tri sedmerca, a nakon toga po jedan sedmerac dok se ne dobije pobjednik. Izvođači u prvoj seriji moraju biti različiti, nakon toga sedmerac može pucati bilo koji igrač nebrojeno puta.

Za sve ostalo se primjenjuju propozicije natjecanja HRS – a za mlađe dobne skupine.

Za prve tri momčadi na turniru PPD ZAGREB CUP, organizirat će se nagrade, birat će se najbolji vratar, i najkorisniji igrač turnira.

PPD ZAGREB CUP

03. - 04. 02. 2018.

Grupa A:                                                                                                                                                               Grupa B:

1. Telekom Veszprem                                                                                                                                           1. RK Gorenje Velenje

2. RK Zamet                                                                                                                                                          2. RK Borac m:tel

3. RK Dubrava                                                                                                                                                       3. RK PPD Zagreb

Satnica turnira:

SUBOTA (03. 02. 2018.)

09.30 Telekom Veszprem - RK Dubrava

10.45 RK Borac m:tel - RK PPD Zagreb

12.00 RK Dubrava - RK Zamet

14.30 RK Gorenje Velenje - RK Borac m:tel