THW Kiel prejak za Zagrebaše u Areni na otvaranju nove sezone Lige prvaka
Objavljeno: 17. 09. 2020 - 8:52

Photo credit: Pixsell Photo & Video Agency

U prvom kolu rukometne Lige prvaka Zagrebaši su pred praznim tribinama Arene Zagreb poraženi od njemačkog prvaka THW Kiela 21:31. Goste je do pobjede i prvih bodova predvodio jedan od najboljih rukometaša današnjice – Norvežanin Sander Sagosen sa sedam pogodaka.

Nijemci su puno bolje otvorili susret. Obrana 'Zebri' bila je čvrsta i pokretna dok su u napadu relativno lako pronalazili rješenje za obranu Zagrebaša. Ipak, nakon 3:8 nakon samo 12 minuta, PPD Zagreb je nakratko ubrzo ritam i stigao do samo tri pogotka zaostatka. Nakon toga je, nažalost, uslijedio novi pad u igri Zagreba i Nijemci stižu do 'duple prednosti' od 6:12 a nakon toga i 6:14 što je bio rezultat nakon prvih 30 minuta. Goste su u prvom dijelu sa po tri pogotka predvodili Sander Sagosen i Niclas Ekberg dok je za Zagreb isto toliko puta pogodio Milos Božović. Vratar Kiela Dario Quensted upisao je sedam obrana, Matej Ašanin šest.

Kiel je nastavio dominirati i u drugom dijelu. Obrana predvođena Domagojem Duvnjakom, Patrikom Wiencekom i Hendrikom Pekelerom bila je čvrsta a Dario Quensted na golu siguran i prednost gostiju nastavila je rasti. Na kraju 21:31 uz sedam pogodaka Sandera Sagosena s jedne strane te šest Filipa Vistoropa s druge.

U idućem kolu rukometne EHF Lige prvaka, PPD Zagreb će za točno tjedan dana gostovati u Mađarskoj kod novih prvaka regionalne SEHA – Gazprom lige Telekom Veszprema.

PPD ZAGREB-THW KIEL 21:31 (6:14)

PPD ZAGREB: Ristanović, Ašanin 11 obrana; Šipić, Vistorop 6, Mrakovčić 1, Mandić 3, Božić-Pavletić, Klarica 2, Burić 2, Vuglač 3, Stojnić, Božović 4, Matanović, Ravnić, Grahovac, Vlah. Trener Igor Vori.

THW KIEL: Landin N., Quenstedt 11 obrana (1 pogodak); Duvnjak 2, Sagosen 7, Reinkind 5, Landin M. 2, Weinhold 3, Wiencek 1, Ekberg 6, Wäger 1, Dahmke, Zarabec 2, Calvert, Horak, Pekeler 1. Trener Filip Jicha.