Tonči Valčić: Neće nam biti lako u ovakvom sastavu, ali dati ćemo sve od sebe!
Objavljeno: 22. 02. 2018 - 1:35

Nakon uvjerljive pobjede nad HBC Nantesom pred domaćom publikom u 12. kolu EHF Lige prvaka (23:22), Lavovi nastavljaju svoj put i borbu za osminufinala.

Novo, 13. kolo donosi nam gostovanje kod mađarskog doprvaka MOL-Pick Szegeda, koji je iz Zagreba u drugom kolu odnio oba boda pobijedivši tada Lavove rezultatom 23:28.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb će na teren Városi Sportcsarnok istrčati ove subote, 24.veljače, s početkom u 17:30 sati, a s tribine će ih po prvi put na gostujućem terenu podržati njihovi službeni klub navijača Bijeli lavovi.

Dvoboj hrvatskog prvaka i mađarskog doprvaka možete pratiti uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije od 17:25 sati.

U sportskoj dvorani Kutija šibica danas se održala konferencija za medije s početkom od 12:00 sati.

Posljednju grupnu gostujuću utakmicu najavili su glavni trener rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb, Zlatko Saračević, te rukometaši Tonči i Josip Valčić.

Zlatko Saračević, glavni trener PPD Zagreba:

"Predzadnju utakmicu u skupini Lige prvaka igramo u Szegedu i pokušat ćemo napraviti sve da se vratimo ne poraženi kako bi sami odlučivali o sebi. Bitno nam je da pokušamo sve kako ne bi trebali razmišljati što će  biti na drugim utakmicama. Znamo s kim igramo, Szeged je super ekipa koja je i ovdje glatko pobijedili četiri, pet razlike i koja je u toj Ligi prvaka napravila super rezultate. Pobijedili su Barcelonu glatko, sad u zadnje dvije utakmice dobili su Löwena u Njemačkoj. Igrali su skoro do zadnjih minuta u knap s Vardarom u Skopju. Znači momčad koja je odlična i koja ima kvalitetu. Oni također imaju problema u momčadi kao i svi ostali u Europi. Sad trenutno oni imaju ozlijeđenih igrača i ne znamo u kakvom su stanju s Baloghom i Grobokom. Hoće li oni biti, Gaber sigurno neće, ali imaju i oni svojih mana i pokušat ćemo to iskoristiti. Prvo i osnovno trebamo biti hrabri. To je vruć teren koji je jedan od najvrućih terena u Ligi prvaka, ali moramo biti pravi kao što smo bili i u subotu."

Josip Valčić, rukometaš PPD Zagreba:

"Mogu reći sa strane ekipe da vlada dobra atmosfera. Ova pobjeda s Nantesom nas je malo podigla. Imamo dosta problema s ozlijeđenim igračima, ali tući ćemo. Idemo u Szeged na glavu pa što bude. Gostovanje tamo nije lako zbog pune dvorane i bučnih navijača. Nećemo se predati kao što nikada nismo, pa nema razloga ni sada. Idemo tamo pokazati što znamo. Trener će nešto iskemijati pa ćemo se nadati pobjedi."

Tonči Valčić, rukometaš PPD Zagreba:

"Mislim da je Szeged odlično postavljena momčad. Poznajem njihovog trenera još iz vremena kada sam igrao u Španjolskoj. On je jedan vrhunski skaut koji jako dobro pripremi svoju momčad za protivnike s kojima igraju. Znam da nam neće biti lako pogotovo u ovom sastavu gdje nam nedostaju neki igrači. Isto tako ni njima neće biti lako jer ne znaju ni oni što mogu očekivati od nas u ovom momentu s ovim rotacijama. Moramo se premještati s nekih pozicija te oni nisu imali prilike igrati protiv nas u takvom sastavu. Mi ćemo naravno dati sve od sebe da probamo pružiti jednu dobru utakmicu u Szegedu."

  Povratak na sve vijesti