Trećom pobjedom u nizu Lavovi zatvorili prvi dio sezone!
Objavljeno: 17. 12. 2017 - 4:53

U sklopu 12. kola SEHA – Gazprom lige najbolji hrvatski rukometaši u dobro su poznatoj varaždinskoj Areni ugostili aktualnog srpskog prvaka Vojvodinu. Igrači Prvog plinarskog društva Zagreb u subotu, 16. prosinca, na teren su istrčali po svojih posljednjih 60 minuta igre u 2017. godini, a nakon uvjerljivog slavlja nad slovačkim Tatranom iz Prešova u srijedu, uslijedio je nastavak pobjedničkog niza u regionalnoj ligi.

Zasluženi odmor prije napornog reprezentativnog okupljanja dobio je kapetan Zlatko Horvat, a s popisa su izostali i ozljeđeni Domagoj Pavlović te David Miklavčić. Utakmicu je od kuće odgledao i Mario Vuglač koji je u prvoj ovotjednoj utakmici zaradio probleme u koljenu.

Prvim pogotkom večeri u drugoj minuti susreta utakmicu otvara iskusni lijevi vanjski Zagrebove ekipe Damir Bičanić. Ipak, već u idućoj minuti brzim pogotcima Trifkovića, Radovića i Ostojica u prednost od čak dva gola odlaze gosti.

Ne dozvoljavaju, međutim, Bičanić i Hrstić da se novosadska momčad održi na rezultatskoj prednosti, a kada se strijelcima napokon priključi i Božić-Pavletić, igrači Zlatka Saračevića dolaze do prednosti koju će održavati sve do kraja susreta.

Ipak, po isteku prvih 30 minuta na odmor su Zagrebaši otišli s prednošću od tek dva gola (16:14).

Prvu značajniju prednost za hrvatskog predstavnika u subotnjem dvoboju kroje Lučin, Bičanić, Božić-Pavletić i Ravnić kada u tek nešto više od pet minuta od nastavka igre Zagrebaši na semaforu bilježe +6.

Besprijekoran pristup utakmici dokazuje i trener Zlatko Saračević koji raznim rotacijama, ali i obrambenim i napadačkim reakcijama, priliku daje i mlađim igračima, a sve to u korist svoje momčadi koja do kraja večeri postupno gradi prednost i sve manje nade ostavlja gostujućoj momčadi.

U posljednjoj četvrtini utakmice Zagrebaši lete na krilima mladih Lučina i Ereša, uz čije se sjajne pogotke po posljednji puta te večeri među strijelce upisuju i nešto iskusniji Kontrec i Bičanić. Po isteku vremena rezultat doseže dvoznamenkastu brojku, a dvoboj završava konačnim rezultatom od 35:25.

U konačnici stoji da je Damir Bičanić u protivničku mrežu poslao čak deset pogodaka, Božić-Pavletić i Kontrec dodali su po pet, dok su tek nešto manje raspoloženi bili Lučin i Ereš svaki s po četiri pogotka. Mladi vratar Arian Jović među vratnicama je proveo punih 60 minuta susreta, a za to je vrijeme loptu od ulaska u mrežu zadržavao osam puta.

Sa subotnjom utakmicom Lavovi su zaključili prvi dio sezone. Za dio momčadi PPD Zagreba sada slijede obaveze prema reprezentacijama, dok će ostali zimske mjesece provesti pripremajući se za iduću polusezonu.

Nastavak klupskih obaveza označit će susret protiv slovenskog prvaka Celje Pivovarne Laško u veljači 2018.

Dragan Kukić, trener RK Vojvodine

"Prije svega, dobra večer. Htio bih se zahvaliti ekipi PPD Zagreba na fer i korektnoj igri. Mislim da je utakmica zaista bila fer, s obzirom da nije bilo isključenja niti na jednoj strani. Što reći, mislim da je Zagreb igrao onoliko koliko im je bilo potrebno da ostvare ovakav rezultat. Mi smo došli u dosta skromnom sastavu, nismo došli kompletni, i nekako smo uspjeli u prvom poluvremenu rezultatski parirati ekipi Zagreba, međutim platili smo ceh u drugom poluvremenu. Naravno, Zagreb je uvijek imao načina da pojača ritam i kvalitetu igre s određenim igračima, a istaknuo bih Bičanića koji je pravio prevagu cijelu ovu utakmicu. Zlatko je to vrlo dobro vodio, dao je šansu mlađim igračima, kad je trebalo ubacivao je igrače koji prave prevagu u odnosu na moje igrače. Moram reći da nam ovaj ritam natjecanja nikako ne odgovara, igrali smo u nedjelju jaku utakmicu – srpski derbi, pa smo imali u utorak kada smo igrali jaku utakmicu protiv Našica, pa smo imali put... Sve to kad se sagleda, ne možemo nikako ući u neku natjecateljsku formu i obično takav sistem donosi puno ozljeda. Ali, što da radimo, to je jednostavno tako. Liga prvaka je prioritet, a SEHA liga ubacuje se kao nešto dodatno. Nemam što drugo reći osim da želim ekipi PPD Zagreba puno sreće u daljnjem dijelu natjecanje."

Zlatko Saračević, RK PPD Zagreb

"Sve ovo što je kolega rekao, otprilike bih rekao i ja. Bilo je jako teško odigrati ovu utakmicu, ovaj suludi ritam donio je to da maltene svaki drugi, treći dan igramo utakmice i vidi se da skoro pola ekipe nemamo. Dosta je ozljeđenih, dosta je umornih, pa sam danas odlučio da danas Vorija i Zlaju Horvata odmorim za ono što ih čeka od sutra, prekosutra. Zahvaljujem se protivnicima na korektnoj igri jer najgore što se moglo danas dogoditi je neka ozljeda. Odigrali smo jednu, ja mislim, lijepu utakmicu. Kao da smo prijateljsku utakmicu odigrali. U ovom slučaju koliki je bio rezultat nije bitno, mi ipak imamo širu klupu, i ovog sam puta pustio neke igrače koji su dosad manje igrali da osjete i oni teren i na kraju su dobro reagirali. Kažem, ovo je stvarno naporno i teško, a meni je već pola igrača u glavi na pripremama reprezentacija. Većina (pet) ih ide za Hrvatsku, dvojica za Sloveniju, jedan za Srbiju i oni su u glavama već tamo i to je normalno. Za kraj sezone jedna fina utakmica, pobjeda i zaokružili smo ovih mjesec dana što smo radili zajedno na pozitivan način."

Todor Jandrić, igrač RK Vojvodine

"Čestitao bih ekipi PPD Zagreba na fer i korektnoj igri. Imali smo dvije teške utakmice prije ove što je nama dodatno otežalo da odigramo vrhunsku utakmicu. Neki igrači nisu mogli doći, falilo je izmjena."

Arian Jović, igrač RK PPD Zagreba

"Čestitao bih prije svega ekipi Vojvodine na dobroj i borbenoj utakmici. Mi smo tek drugo poluvrijeme ubacili u brzinu više zbog tih izostanaka i odmaranja starijih i iskusnijih igrača koji svoj doprinos moraju dati i u reprezentaciji. Tek smo drugo poluvrijeme proigrali i na kraju je sve bilo kako smo htjeli i očekivali."

Dvorana: Arena Varaždin

Suci: Andrei Gousko, Sergei Repkin ( oba Bjelorusija )

PPD Zagreb: Jović 8 obrana, Kastelic, Skok,Ereš 4, Mrakovčić, Lučin 4, Božić – Pavletić 5, Kontrec 5, Vori, Marković, Šušnja 2, J.Valčić , T.Valčić, Ravnić 2, Hrstić 3, Bičanić 10,

Vojvodina: Jandrić 15 obrana, Milić, Čagalj, Ostojić 1, Jovanović 8, Ratković, Trifković, Stanković 7, Radićević, Bojanić 3, Grozdanić 3, Radović 1