U Sutinskim vrelima uspješno apsolviran Tatran Prešov!
Objavljeno: 18. 10. 2016 - 7:01

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u Sutinskim su vrelima svladali rukometni klub Tatran Prešov i tako upisali petu pobjedu uz jedan poraz u sklopu natjecanja SEHA Gazprom lige.

Konačni rezultat 27:22 (13:14) u korist hrvatskog prvaka.

Nakon razlaza s trenerom Veselinom Vujovićem ekipu hrvatskog prvaka s klupe je vodio pomoćni trener Andrija Nikolić. U sastavu nije bilo ozlijeđenih Leona Šušnje (slomljen nos), Domagoja Pavlovića (operirano rame) i Stefana Vujića (hematom na trbušnom zidu), dok se također nisu skidali vratar Arian Jović, Luka Raković i Lovro Šprem.

Ovom pobjedom PPD Zagreb je preskočio Meshkov Brest na drugom mjestu natjecanja, a svakako treba pohvaliti napački najučinkovitije Stipu Mandalinića sa osam, Zlatka Horvata sa šest, odnosno Davida Miklavčića sa pet pogodaka. Ivan Stevanović imao je 16 obrana.

Kod poražene momčadi slovačkog prvaka istaknuli su se Oliver Rabek, Jakub Hrstka i Tomaš Čip svaki sa po pet pogodaka. Osam obrana imao je Vadym Brazhnyk.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 05. kola EHF Lige prvaka u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u subotu 22. listopada ugostiti skopski Vardar. Dvoboj hrvatskog i makedonskog prvaka na rasporedu je u 20.00 sati.

RK PPD Zagreb: Stevanović 16 obrana, Skok; Ereš, I. Vujić 1, Kontrec, Vori 1, Cingesar 1, Šebetić 4, Marković 1, Horvat 6(2), J. Valčić, Jotić, T. Valčić, Mandalinić 8, Miklavčić 5, Markoski

HC Tatran Prešov: Brazhnyk 8 obrana, Chupryna; Rabek 5 (1), Sarpataky, Hrstka 5 (2), Rečičar, Sadovyi 2, Urban 1, Čip 5, Vučko 1, Janković 1

RK PPD Zagreb – HC Tatran Prešov  27:22 (13:14)

Sutinska vrela: 500 gledatelja