Upisana i četvrta pobjeda! PPD Zagreb slavio u Vinkovcima!
Objavljeno: 26. 04. 2017 - 9:07

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladali su i četvrtu prepreku na putu do obrane naslova prvaka Hrvatske. Najbolji hrvatski rukometaši tako su nakon Gorice (25:21), Nexe Našica (30:23) i Dubrave (33:27), bili bolji i od rukometaša vinkovačke Spačve koje su u srijedu 26. travnja svladali u njihovoj dvorani osnovne škole Bartol Kašić u Vinkovcima rezultatom 25:32 (10:12).

Na put u Vinkovce trener PPD Zagreba Slavko Goluža nije poveo najiskusnije Igora Vorija, Tončija Valčića i Ivana Stevanovića, dok su priliku da zaigraju dobili mladi vratar Arian Jović i desno krilo Filip Turčić.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su odlični Dobrivoje Marković i raspucani Stipe Mandalinić s po pet pogodaka, dok su po četiri pogotka postigli kapetan Zlatko Horvat, sve bolji kružni napadač Leon Šušnja i već spomenuti, izuzetno perspektivni Filip Turčić. Na golu hrvatskog prvaka Arian Jović upisao je šest, a Matevž Skok pet obrana.

Kod Vinkovčana valja izdvojiti večeras nezadrživog Marka  Karaulu koji se u strijelce upisao u devet navrata, dok je vratarski i prezimenjački dvojac Stojanović, Dražen i Tomislav, upisali svaki po osam obrana.

Pred rukometašima PPD Zagreba domaći je dvoboj s Umagom u subotu 30. travnja (Kutija šibica u 18.00 sati) nakon čega slijedi reprezentativna stanka koju će hrvatski rukometni prvaci iskoristiti ne bi li obavili mini pripreme pred završnicu Kupa Hrvatske koji je na rasporedu od 12. do 14. svibnja u Umagu.

RK Spačva – PPD Zagreb 25:32 (10:12)

RK Spačva: D. Stojanović 8 obrana, T. Stojanović 8 obrana; M. Jurić 1, Božić 2, Karaula 9, I. Jurić 2, Nađ 2, Tomas 1, Josipović, Nedić 1, Žegarac 2, Babić 2, Vukušić, Petričević 1, Dundović 2

PPD Zagreb: Skok 5 obrana, Jović 6 obrana; Turčić 4, Mrakovčić 1, Vujić 3, Kontrec, Šprem, Šebetić 3, Marković 5, Horvat 4, Šušnja 4, J. Valčić, Mandalinić 5, Miklavčić, Markoski, Pavlović 3 

  Povratak na sve vijesti