Uvjerljivo slavlje nad GRK Varaždinom za plasman u polufinale Kupa Hrvatske!
Objavljeno: 24. 04. 2019 - 8:27

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb izborili su plasman na završnicu Kupa Hrvatske koja se održava u Poreču od 17. do 19. svibnja.

Najbolji hrvatski rukometaši u četvrtfinalnom su dvoboju slavili protiv ekipe GRK Varaždina 1930 rezultatom 39:26 (22:7).

Dvoboj PPD Zagreba i gostiju iz Varaždina odigran je pred oko 500 gledatelja u sportskoj dvorani Kutija šibica, a pravdu su dijelili Dalibor Jurinović iz Zadra i Marko Mrvica iz Biograda Na Moru.

Trener PPD Zagreba Branko Tamše za ovaj dvoboj izveo je sastav u kojemu nije bilo kapetana Zlatka Horvata (ozljeda malog prsta lijeve ruke), Leona Šušnje (ozljeda ramena), Davida Mandića (ozljeda aduktora), Damira Bičanića, Gregora Potočnika, Ivana Vekića (ozljeda koljena) i Ariana Jovića (ozljeda koljena).

Nakon 60 minuta uzbudljive rukometne igre u Kutiji šibica zagrebaši su zasluženo i očekivano slavili, a najraspoloženiji pojedinci bili su Josip Ereš sa sedam i Lovro Jotić s šest pogodaka. Radivoje Ristanović imao je 10 obrana.

Kod gostiju svakako valja istaknuti raspucanog Antonija Budinskog sa sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja. Domagoj Črnila skupio je 10 obrana.

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 06. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske u kojemu će u subotu 27. travnja gostovati u Poreču. Početak te utakmice predviđen je za 19.00 sati.

PPD Zagreb – GRK Varaždin 1930 39:26 (22:7)

Kutija šibica: 500 gledatelja

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd Na Moru)

Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd Na Moru)

PPD Zagreb: Ristanović 10 obrana, Kastelic 1 obrana; Ereš 7, Vistorop, Mrakovčić 2, Božić Pavletić 4, Kontrec 4, Burić 1, Sršen 1, Jotić 6, Vrbić 2, Ravnić 5, Hrstić 3, Potić 2, Karvatski 1, Vekić 1

GRK Varaždin 1930: Baranašić 2 obrane , Črnila 10 obrana, Vresk 1 obrana; Vojnović, Murk, Divjak 1, Trojko 3, Matić 2, Puček 2, Budinski 7, Artić 3, Kranjec 2, Vresk, Tompić, Šerić 3, Hrman 1, Kaštelan 2

  Povratak na sve vijesti