Velika proslava seniora i mlađih dobnih skupina za kraj još jedne fantastične sezone PPD Zagreba!
Objavljeno: 01. 06. 2017 - 7:44

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjedom nad ekipom Spačva Vinkovci zaključili su natjecateljsku sezonu 2016. / 2017.

Najbolji hrvatski rukometaši slavili su protiv vinkovačke Spačve u sklopu 10. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske rezultatom 33:20 (16:9) te su tako i ovu sezonu što se tiče domaćih natjecanja završili bez poraza.

Pljesak za sjajne uspjehe mlađih dobnih skupina!

Uoči samog početka utakmice pred 500-tinjak gledatelja u sportskoj dvorani Kutija šibica predstavljene su i mlađe selekcije rukometnog kluba PPD Zagreb.

Tako su gledatelji imali prilike zapljeskati našim zlatnim generacijama kadeta (dječaci rođeni 2000. godine i mlađi) i Dječaka A (dječaci rođeni 2004. godine i mlađi), odnosno srebrnoj generaciji mlađih kadeta (dječaci rođeni 2002. godine i mlađi) koji su ostvarili sjajne nastupe na završnicama prvenstva Hrvatske.

Tik prije početka utakmice publika u Kutiji šibica, ali i suigrači velikim su se pljeskom oprostili od vratara Ivana Stevanovića koji nakon pet godina odlazi u redove švicarskog Kadetten Schaffhausena.

Odlični vratari za kraj sezone!

Što se tiče same utakmice svakako valja izdvojiti odličan vratarski učinak Matevža Skoka koji je u prvom poluvremenu upisao 10 obrana, dok je mladi Arian Jović u nastavku imao obranu manje.

Po šest su pogodaka postigli Dobrivoje Marković i David Miklavčić, dok su po četiri zgoditka upisali Zlatko Horvat i Lovro Jotić.

U redovima Spačve Marko Karaula upisao je sedam, a imenjak mu Nađ četiri gola.

Rukometaši PPD Zagreba tako su sezonu 2016. / 2017. zaključili s osvojenim prvenstvom i kupom Hrvatske, četvrtim mjestom u SEHA Gazprom ligi te izborenim plasmanom među 16 najboljih momčadi Europe.

PPD Zagreb – Spačva 33:20 (16:9)

Kutija šibica: 500 gledatelja

Suci: Boris Milošević i Matija Gubica

Delegat: Saša Martinić

PPD Zagreb: Skok 10 obrana, Jović 9 obrana; Turčić 2, Mrakovčić 1, Vujić, Kontrec 2, Vori 1, Šebetić 2, Marković 6, Horvat 4, Šušnja 2, Jotić 4, T. Valčić 1, Mandalinić 1, Miklavčić 6, Pavlović 1

Spačva: D. Stojanović, T. Stojanović; Karaula 7, Jurić 3, Nađ 4, Božić 3, Nedić 2, Vukušić, Petričević 1