Veszprem prejak za PPD Zagreb!
Objavljeno: 07. 09. 2019 - 10:57

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u drugom kolu SEHA - Gazprom lige su pred gotovo punom Veszprem Arenom odigrali lavovsku utakmicu protiv pretendenta za naslov Telekom Veszprema od kojih su poraženi rezultatom 36:28.

Zagrebaši su odlično otvorili utakmicu s jakom i čvrstom obranom te preciznošću u napadu. Na odmor se otišlo sa solidnih -2 zaostatka. Rukometaši PPD Zagreba otvaraju i drugo poluvrijeme odlično što im je donijelo i izjednačenje u 36. minuti. Nažalost, nakon neforsiranih grešaka i promašaja, utakmica je od 48. minute otišla u jednom pravcu. Pokazana borba i razina igre odaje dojam da je rezultatska razlika na kraju možda ipak prevelika.

Najučinkovitiji u redovima Zagrebaša je bio Hrstić sa 5 pogodaka, dok su isti broj pogodaka postigli Štrlek i Blagotinsek u redovima domaćina.

Branko Tamše, trener PPD Zagreba

  • Zadovoljstvo je uvijek igrati u Veszpremu pred vjerojatno najboljom publikom i atmosferom. Zahvaljujem se i našim navijačima koji su došli iz Zagreba kao i djeci koja su tu s trenerima na turniru. Teška utakmica je iza nas, koja je držala visok tempo svih 60 minuta. Jako sam zadovoljan razvojem i napretkom naše igre. Protiv ovakve ekipe imali smo u tri navrata izjednačen rezultat ali njihova 'duža klupa' je presudila jer su praktički imali svježe igrače do kraja utakmice. Naša ekipa je mlada i mnogo njih je prvi put igralo u ovakvoj atmosferi i s ovakvim protivnikom. Jako sam ponosan na njih jer su odreagirali kako smo i dogovorili kroz pripreme za utakmicu. Želim Vespremu sreću na predstojećim utakmicama.

Aleks Vlah, igrač PPD Zagreba

  • Želim čestitati Veszpremu na zasluženoj pobjedi. Dobro smo se držali i dobro smo odgovarali na njihove napade ali jednostavno kvaliteta na njihovoj strani je presudila. Kako je utakmica odmicala oni su zahvaljujući svojoj dužoj klupi i napravili ovakav rezultat, premda nemam dojam da je zaslužena ovolika razlika. Hvala publici, zaista je odlično bilo igrati ovdje.

David Davis, trener Telekom Veszprema

  • Pratim vašeg trenera još kada je bio u Sloveniji. Ovo nam je prva zajednička utakmica i jako mi je drago da smo pobijedili. On radi odlično i tjera igrače da izvuku maksimum iz sebe. Zaista sve njegove ekipe bilo mlade bilo iskusne igraju odličan rukomet stoga sam se trebao dobro pripremiti. Danas smo odigrali dobru utakmicu, premda smo primili čak 28 golova. No svakako smo podigli razinu igre od utakmice u Brestu. Takav tempo priželjkujem i dalje, naravno uz pomoć naših navijača.

Kent Robin Tonnesen, igrač Telekom Veszprema

  • Hvala navijačima, uvijek je lijepo igrati doma. U oba segmenta obrane i napada smo odigrali dobro, premda smo promašili previše zicera u prvom poluvremenu. Zagrebovi igrači su se borili do zadnjeg atoma snage i želim im čestitati na dobroj igri.

 

Telekom Veszprem – PPD Zagreb 36:28 (17:15)

Telekom Veszprem: Szekely 8 obrana, Omar 1, Manaskov 4, Szekely, Ferreira, Tonnesen 3, Cupara, Gajic 1, Nilsson 3, Marguč 3, Schmidt 4, Štrlek 5, Terzić, Blagotinšek 5, Pierre Mahe 3, Mačkovšek 2, Lekai 2, Cupara

PPD Zagreb: Ašanin 11 obrana, Jović, Šipić 3, Mandić 1, Božić Pavletić 2, Hrastnik, Stojnić, Horvat 4, Vistorop 2, Špende 1, Ravnić, Gadža 3, Hrstić 5, Bećiri 1, Vlah 3, Vekić 3

Treće kolo ovogodišnjeg izdanja SEHA- Gazprom lige Zagrebaši igraju u Moskvi 1. listopada protiv Rukometnog kluba Spartak, debitanta u ovom natjecanju.

  Povratak na sve vijesti