Zagreb 58 minuta bio bolji, pa na koncu izgubio od Veszprema!
Objavljeno: 03. 10. 2015 - 11:24

03. 10. 2015.

Nakon dvaju velikih pobjeda na otvaranju EHF Lige prvaka, prvo protiv moćnog njemačkog THW Kiela u zagrebačkoj Areni i zatim na gostovanju u Celju, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nisu uspjeli u svojoj Areni Zagreb iznenaditi aktualne viceprvake Europe, mađarske prvake i osvajače SEHA Gazprom lige – rukometni klub MVM Veszprem koji su ih nadigrali rezultatom 20:21 (10:9).

Rukometaši PPD Zagreba, sve češće prepoznati pod nadimkom “Vujini ratnici”, nažalost nisu uspjeli nastaviti veličanstveni niz uzimanja velikih skalpova koji je još lani započeo upravo protiv THW Kiela, a nastavio se preko PSG-a, KIF Koldinga, Meshkov Bresta i Vardara. Na velike bodove protiv moćnog Veszprema hrvatski će rukometni prvaci morati pričekati do neke slijedeće prilike.

Trener Prvog plinarskog društva Zagreb Veselin Vujović za ovu priliku nije mogao računati na ozlijeđene Josipa Valčića i Stipu Mandalinića, a u sastavu se nisu našli Marko Vukić i Lovro Šprem. Ekipu MVM Veszprema s klupe je vodio dojučerašnji pomoćni trener Xavier Sabate, a zbog ozljede kapetana i ponajboljeg pojedinca Laszla Nagyja kapetansku je dužnost preuzeo mađarski reprezentativni vratar Roland Mikler.

Nakon pravog rukometnog „rata“ rukometašima PPD Zagreba za dlaku je izmakla pobjeda, a unatoč bolnom porazu svakako valja izdvojiti odlično raspoložene Domagoja Pavlovića sa šest, odnosno Luku Stepančića sa četiri pogotka. Filip Ivić imao je 13 obrana.

Kod gostujuće ekipe najbolji su bili Gašper Marguč sa osam, odnosno Aron Palmarsson sa tri pogotka. Roland Mikler je imao sedam obrana.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 06. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u utorak 06. listopada s početkom u 20.00 sati gostovati kod banjalučkog Borca.

1. kolo EHF Lige prvaka

HC PPD Zagreb – MVM Veszprem 20:21 (10:9)

Arena Zagreb: 14 200 gledatelja

Suci: Martin Gjeding i Mads Hansen (DEN)

Delegat: Dagfinn Villanger (NOR)

7m: PPD Zagreb (3/4) , Veszprem (7/7)

2min: PPD Zagreb 18 min., Veszprem 8 min.

RK PPD Zagreb: Stevanović, Ivić (13 obrana); Mihić 1, Sabljić, Vujić, Stepančić 4, Kontrec, Šebetić 2, Raković, Horvat 3, Šušnja, Šandrk 1, Valčić, Obranović 3, Kovačević, Pavlović 6

HC MVM Veszprem: Mikler (7 obrana), Alilović; Gulyas, Ivancsik 2, Schuch, Ilić 1, Palmarsson 2, Nilsson 3, Zeitz, Ugalde, Marguč 8, Rodriguez 1, Terzić, Sulić, Lekai 1, Slišković 3

Domagoj Pavlović