Zagreb goropadan u Našicama, čudesni Marković brojao do deset!
Objavljeno: 20. 05. 2017 - 9:07

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su i sedmu ovosezonsku pobjedu u sklopu Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske. Najbolji hrvatski rukometaši bili su bolji od našičkog Nexea u još jednom najvećem derbiju hrvatskog rukometa.

Dvoboj igran u subotu 20. svibnja pred ispunjenom dvoranom osnovne škole Kralja Tomislava u Našicama pripao je najboljem hrvatskom klubu koji je uvjerljivo slavio rezultatom 23:35 (13:17) u jednoj od najboljih partija pruženih ove sezone.

Trener Kasim Kamenica u pobjedi nad svojim bivšim klubom u kojemu je proveo čak pet sezona i od čije je publike uoči početka dvboja pozdravljen gromoglasnim ovacijama, nije koristio trećeg vratara Ariana Jovića, kao ni Lovru Jotića i imenjaka mu Šprema. Dvoboj su zbog ozljeda propustili i Velko Markoski, Darko Cingesar, Josip Vekić i Josip Ereš.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su čudesni Dobrivoje Marković s čak deset pogodaka bez ijednog promašaja, dok su odličnu partiju pružili i Stipe Mandalinić sa sedam, Zlatko Horvat sa šest, odnosno David Miklavčić s pet pogodaka. Matevž Skok upisao je šest, a Ivan Stevanović deset obrana.

Kod Našičana svakako valja izdvojiti sjajne nastupe Ivana Sršena s devet pogodaka, dok su po tri dodali Mirko Herceg i Vedran Zrnić. Perica Lelić imao je tri, Gregor Lorger jednu, a Edi Vešligaj šest obrana.

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 08. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u petak 26. svibnja u svojoj Kutiji šibica (19.00 sati) ugostiti zagrebačku Dubravu.

Nexe Našice – PPD Zagreb 35:23 (17:13)

OŠ Kralja Tomislava: 2 500 gledatelja

Suci: Matija Gubica i Boris Milošević

Nadzornik: Vladimir Sokol