Zagreb na krilima Horvata i Sršena do boda protiv Nantesa
Objavljeno: 24. 11. 2018 - 11:36

U 9. kolu rukometne VELUX EHF Lige prvaka, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u subotu su navečer pred nešto više od 6,000 navijača remizirali protiv europskih doprvaka iz Nantesa 27:27. Imali su Zagrebaši priliku u zadnjem napadu stići i do drugog boda, ali udarac Damira Bičanića zaustavlja Cyril Dumoulin. Kod Zagreba Zlatko Horvat osam, Ivan Sršen šest pogodaka. U idućem kolu Lige prvaka, već za tjedan dana, ukrajinski Motor Zaporožje Lavovi će ugostiti u Areni Varaždin.

Utakmica je od samog početka bila izrazito obrambeno čvrsta s obje strane. 'Lavovi' su u samom početku poprilično teško pronalazili put do mreže vratara gostiju Sifferta. Ipak, sredinom prvog dijela i izlaskom Arbera Qerimija, odnosno ulaskom Lovre Jotića i Gregora Potočnika, napad Zagrebaša postaje puno okomitiji, odlučniji i PPD Zagreb ulazi u posljednih pet minuta prvog dijela sa +3 (12:9) što je bila dotad najveća prednost koju je neka momčad uspjela ostvatiti u današnjem susretu. Pored Jotića i Potočnika, važnu je ulogu u naletu Zagreba odigrao i Urh Kastelic koji je imao sjajno prvo poluvrijeme u kojem je skupio osam obrana od čega dvije sa sedam metara što zasigurno nije mala stvar protiv sjajnih izvođača 'sedmeraca' kao što su Valero Rivera i Kiril Lazarov. No, nažalost po domaće navijače, u zadnje tri minute gosti iz Nantesa uspjeli su iskoristiti pad koncentracije domaćih te su pogotkom s gola na gol Arnauda Sifferta u posljednoj sekundi prvog dijela stigli do izjednačenja (12:12). Zlatko Horvat tri pogotka za Zagreb u prvih 30 minuta, Valero Rivera jedan više za Nantes.

Zagreb je na krilima nekoliko sjajnih napadačkih rješenja Ivana Sršena i obrane predvođene Josipom Vekićem i Leonom Šušnjom ponovno stigao do prednosti od tri gola te ni po čemu na terenu nije bilo vidljivo kako 'Lavovi' odmjeravaju snage s drugom ekipom starog kontinenta iz Kölna prošle godine. Ipak, sredinom drugog dijela budi se napad gostiju predvođen francuskim reprezentativcima Nicolas Claireom i Olivierom Nyokasom te Nantes se na 21:21 nešto više od deset minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka potpuno vraća u utakmicu. Nakon toga ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj je Zagreb predvodio Zlatko Horvat a Nantes Dragan Pechmalbec. Dvije minute prije kraja rezultat je bio 26:26 kada Senjamin Burić dovodi Zagrebaše u vodstvo. Anti je pokušao s minutom odmora te Balaguer poravnava rezultat na 27:27 i ostavlja Zagrebu 15 sekundi za posljednji napad. Dumoulin na kraju zaustavlja posljednji pokušaj Bičanića i na semaforu ostaje 27:27.

Kod Zagreba osam pogodaka kapetan Horvata dok je šest dodao Sršen. Claire šest za Nantes, Rivera pet. Zagrebaše u idućem kolu već za tjedan dana očekuje važna utakmica u Areni protiv Motora iz Zaporozhya koja bi se vrlo lako mogla pokazati ključnom za prolazak u sljedeću fazu natjecanja EHF Lige prvaka.  

PPD ZAGREB – NANTES 27:27 (12:12)

PPD ZAGREB: Ristanović 2, Kastelic 8; Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec 2, Burić 2, Sršen 6, Horvat 8(4), Šušnja 3, Potočnik 2, Jotić 1, Qerimi, Mandić, Hrstić, Bičanić 3, Vekić. Trener Lino Červar.

NANTES: Dumoulin 1, Siffert 8 obrana + 1 pogodak; Delecroix , Faluvegi, Guillo, Nyokas 3, Claire 6, Auffret, Hansen 1, Pechmalbec 4, Feliho, Emonet 1, Rivera 5(1), Lazarov 3, Balaguer 3. Trener Thierry Anti.

IZJAVE NAKON UTAKMICE:

Lino Červar, trener PPD Zagreba:

Čestitam svojim igračima na današnjoj igri, imali smo prednost i u prvom i drugom dijelu, ali nažalost na kraju nismo uspjeli doći do pobjede.

Thierry Anti, trener Nantesa:

Zadovoljan sam rezultatom, ali ne i našom igrom. Teško je igrati u Zagrebu ali eto možemo biti zadovoljni ovim bodom pogotovo iz razloga što je Zagreb ipak imao i napad za pobjedu koji su propustili realizirati.

Josip Vekić, igrač PPD Zagreba:

Očekivali smo tvrdu utakmicu s jakim obranama. Momčad je dala sve od sebe, odigrali smo dobro i u prvom i drugom dijelu i mislim da možemo biti zadovoljni sve u svemu.

Kiril Lazarov, igrač Nantesa:

Teško je igrati u Zagrebu, to nije novost. Igra, kako je i trener rekao, nije bila najbolja i vjerujem da će ići na bolje kako u utakmicama koje slijede tako i nakon Svjetskog prvenstva. Ponavljam, važan bod s kojim smo zadovoljni, ali igra nije bila na najboljoj razini. 

  Povratak na sve vijesti