Zagreb nedovoljno jak za senzaciju protiv Pariza!
Objavljeno: 14. 09. 2019 - 10:18

U premijernoj utakmici VELUX EHF Lige prvaka za sezonu 2018./2019., rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u Areni Zagreb izgubio je borbu za dva boda protiv jedne od ponajboljih rukometnih momčadi današnjice, Paris Saint Germaina.

U utakmici 1. kola Parižani su nakon 60 minuta igre slavili s 29:37. Ipak, da nije sve tako crno pokazuje činjenica kako su Zagrebaši držali korak s ekipom koja je već godinama u europskom rukometnom vrhu te vrvi najvećim rukometnim zvijezdama današnjice. I više od 40 minuta igrao je jedini hrvatski predstavnik u Ligi prvaka na dva, tri ili četiri razlike protiv prvaka Francuske. U posljednjoj četvrtini utakmice zaredalo se igračima Branka Tamšea nekoliko tehničkih grešaka i isključenja što momčad poput ove itekako zna iskoristiti, pa su u tom periodu kroz seriju golova napravili razliku koja im je omogućila nešto opušteniji završetak susreta.

Najbolji su pojedinci u prvom kolu novog izdanja Lige prvaka bili kapetan Zlatko Horvat i Damir Bičanić sa šest pogotka svaki. S druge su strane Pariz do pobjede predvodili Kim Ekdahl du Reitz koji je sedam puta tresao mrežu te Sander Sagosen s jednim pogotkom manje.

Branko Tamše, trener PPD Zagreba

  • Čestitke PSG-u na pobjedu. Čestitao bih i svojoj ekipi na dobroj igri u napadu tijekom cijele utakmice, no Paris je na našu žalost pokazao sve svoje kvalitete, neke nam stvari nisu išle za rukom, ali sve je to radi kvalitete Pariza. Od rezultata 24-22 primili smo nekoliko kazni gdje su oni napravili krajnju razliku te se mi nismo mogli vratiti. Svjesni smo svojih grešaka, no ipak mislim da smo posljednje dvije utakmice igrali na dobrom nivou.

Marin Šipić, igrač PPD Zagreba

  • Prije svega, čestitam Parizu na utakmici i pobjedi. Mi smo dali sve od sebe za ovu utakmicu, prvih 40 minuta igrali odlično, napad je išao dobro i imali smo riješenja. No, kod ekipe kao što je Pariz za greške vas kazne brzim golovima i nemoguće se vratiti i dobiti utakmicu. Osobno sam sretan i zadovoljan sa svojim debijem u Ligi prvaka i nadam se da ćemo ubuduće igrati više ovakvih utakmica.

Raul Gonzalez, trener Paris-Saint Germaina

  • Čestitam Zagrebu i treneru Tamšeu, promijenili su velik dio igrača u odnosu na prošlu sezonu što nije lak zadatak. Bilo je teško, međutim u drugom poluvremenu napravili su previše grešaka radi čega smo se toliko rezultatski odvojili.

Kim Ekdahl du Reitz, igrač Paris Saint Germaina

  • Uvijek ima stvari koje mogu bolje, ali dobili smo utakmicu. Nije lako dobiti Zagreb. Više manje igrali smo dobro, ostali fokusirani i na kraju zasluženo pobjedili zbog čega smo sve u svemu zadovoljni.

PPD Zagreba – Paris Saint-Germain 29:37 (15:19)

Suci: Péter Horváth  i Balázs Marton (HUN)

Delegat: Dragan Nachevski (MKD)

PPD Zagreb: Ašanin, Ristanović: Horvat 6, Bičanić 6, Mandić 4, Gadža 4, Šipić 3, Vlah 3, Božić Pavletić 2, Vekić 1, Hrastnik, Ravnić, Vistorop, Stojnić, Hrstić, Špende

Paris Saint Germain: Corrales, Gerard; Reitz 7, Sagosen 6, Kounkoud 5, Remili 5, Abalo 3, Karabatic N 2, Nahi 2, Keita 1, Hansen T H 1, Kempf, Karabatic L, Hansen M, Morros de Argila

Slijedi gostovanje u Danskoj!

Idući je na rasporedu Zagrebaša 2. kolo Lige prvaka u sklopu kojega će 22. rujna otputovati u Dansku. Te će ih nedjelje ugostiti Aalborg Handbold, a početak susreta danskog i hrvatskog predstavnika predviđen je za 16:50 sati uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti