Zagreb poražen kod Szegeda, odluka o osmini finala u četvrtak protiv Celja!
Objavljeno: 06. 03. 2017 - 8:59

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su na gostovanju u Szegedu kod istoimenog protivnika rezultatom 26:21 (14:12). U dvoboju 13. kola EHF Lige prvaka hrvatski rukometni prvaci i drugi su puta ove sezone upisali poraz od mađarskog viceprvaka, te se trenutno sa sedam osvojenih bodova nalaze na posljednjem mjestu skupine B.

Ipak, kolo prije kraja grupne faze natjecanja najbolji hrvatski rukometaši i dalje su u igri za osminu finala najelitnijeg klupskog natjecanja Europe. Naime, ako u posljednjem kolu (četvrtak 09. ožujka / Arena Zagreb u 19.00 sati) svladaju Celje Pivovarnu Laško s tri ili više pogodaka razlike, a pritom švedski IFK Kristianstad ne pobjedi na gostovanju kod Vardara u Skopju, hrvatski će rukometni prvaci kao šestoplasirana momčad zaigrati u osmini finala EHF Lige prvaka.

U dvoboju s Mol – Pick Szegedom, pak, dokapetan Josip Valčić postigao je četiri, a Dobrivoje Marković i David Miklavčić po tri pogotka. U suparničkoj momčadi istaknuo se Zsolt Balogh sa sedam golova, bivši Zagrebaš Sandro Obranović upisao je tri zgoditka, a Denis Buntić jedan.

Liga prvaka, osmina finala:

Pick Szeged – PPD Zagreb 26:21 (14:12)

PPD Zagreb: Skok, Stevanović; Ereš, Horvat, Kontrec 2, Mandalinić 2, Markoski 1, Marković 3, Miklavčić 3, Mrakovčić 2, Pavlović 2, Šušnja 1, Valčić T. 1, Valčić J. 4, Vori, Vujić

Trener: Silvio Ivandija

Pick Szeged: Sierra Mendez, Nagy; Obranović 3, Kallman 5, Bodo 1, Gorbok 4, Honcalves Dos Santos, Zubai, Balogh 7, Skube 1, Blažević, Gaber, Šoštarić, Rodriguez Alvarez 1, Banhidi 3, Buntić 1

Trener: Juan Carlos Pastor Gomez

  Povratak na sve vijesti