Zagreb poražen na gostovanju kod Metalurga!
Objavljeno: 09. 02. 2017 - 10:24

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su od skopskog Metalurga u sklopu 15. kola SEHA Gazprom lige.

Dvoboj hrvatskog prvaka i makedonskog viceprvaka odigran je u sportskoj dvorani Boris Trajkovski u Skopju pred oko dvije tisuće gledatelja, a susret je vodio mladi slovački sudački par Boris Mandak i Mario Rudinsky.

Bez pola momčadi na jedno od najtežih gostovanja!

U susret prvog dvoboja drugog dijela sezone trener PPD Zagreba Silvio Ivandija našao se u velikim problemima jer su nakon zadnjeg treninga zbog ozljeda otpali hrvatski reprezentativci Luka Šebetić (ozljeda meniska koljena) i Lovro Jotić (ukočenost leđa), da bi po dolasku u Skopje van stroja ostali kapetan Zlatko Horvat (povišena temperatura) i brončani sa Svjetskog prvenstva u Francuskoj Darko Cingesar (upala pljuvačke žlijezde).

Da nesreća bude veća u Zagrebu je ostao zdravi Lovro Šprem, a kako još  uvijek nisu registrirani za nastup u SEHA Gazprom ligi dvoboj su s tribina odgledali novi igrači PPD Zagreba Luka Mrakovčić i Josip Vekić.

Tako su hrvatski rukometni prvaci sjajnom Metalurgu suprotstavili 15-oricu igrača, od čega čak tri golmana jer se u sastavu uz standardne Ivana Stevanovića i Matevža Skoka našao i mladi Arian Jović.

Sjajni Tomovski, Obradović i Kuzmanovski!

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su Stipe Mandalinić sa sedam, te Dobrivoje Marković i David Miklavčić s četiri pogotka. Ivan Stevanović imao je sedam, a Matevž Skok pet obrana.

Kod pobjedničke momčadi sjajni su bili Nemanja Obradović i Filip Kuzmanovski sa po pet pogodaka, dok je Aleksandar Gugleta dodao njih četiri. Sa 13 obrana prvo ime susreta svakako je bio raspoloženi vratar Metalurga Martin Tomovski.

Metalurg je stigao do svoje četvrte pobjede u ovogodišnjoj SEHA Gazprom ligi, protivniku dakako valja čestitati na boljem izdanju, ali ostaje žal što hrvatski prvak nije mogao nastupiti u punom sastavu.

Makedonska turneja se nastavlja, slijedi okršaj s Vardarom!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 10. kola VELUX EHF Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši u subotu 11. veljače odmjeriti snage s makedonskim prvakom Vardarom. Dvoboj dva velika rivala na rasporedu je u 17.30 sati, uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

RK Metalurg: Tomovski 13, Arsić 1; Petrov 1, Drogrishki, Kosteski, Obradović 5, Kuzmanovski 5, Ilić 2, Pecenkovski, Nelovski 2, Krstevski 1 (1), Velkovski 2, Peshevski 2, Palevski, Yousefinezhad 1, Gugleta 4

RK PPD Zagreb: Stevanović 7, Skok 6, Jović; Ereš 2, Vujić, Kontrec 3, Vori 1, Marković 4(2), Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 7(1), Miklavčić 4, Markoski, Pavlović