Zagreb slavio nakon trilera u Nišu i izborio plasman na F4 SEHA Gazprom lige
Objavljeno: 06. 03. 2019 - 8:58

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb slavili su na gostovanju u Nišu gdje su u sklopu 16. kola SEHA Gazprom lige bili bolji od rukometaša Željezničara rezultatom 32:33 (18:18).

Bilo je to četvrto uzastopno gostovanje hrvatskih rukometnih prvaka i treća utakmica u nizu otkako su prošloga tjedna otišli iz Zagreba.

Nakon remija sa MOL – Pick Szegedom (26:26) u sklopu 14. kola EHF Lige prvaka i slavlja nad RK Osijekom u osmini finala Kupa Hrvatske (24:38), najbolji hrvatski rukometaši svladali su viceprvake Srbije i tako osigurali plasman na završni turnir regionalnog natjecanja.

Najbolji u pobjedi PPD Zagreba bili su David Mandić s osam i Josip Božić Pavletić sa šest pogodaka. Tin Kontrec dodao je četiri gola, a isti je učinak imao i Aleks Vlah. Radivoje Ristanović je skupio dvije, a Urh Kastelic pet obrana.

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 17. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u subotu 09. ožujka gostovati kod Meshkov Bresta. Dvoboj hrvatskog i bjeloruskog prvaka na rasporedu je u 16.15 sati po našem vremenu, uz izravan prijenos na Arena Sportu.

Željezničar Niš – PPD Zagreb 32:33 (18:18)

Željezničar: Stošić 2 obrane, Kocić 1 obrana; Milovanović 2, Sretenović 4, Madjar, Vejin 4, Milosavljević 3, Živković 5, Spasić 5, Marković 5, Jeftić 3, Božović, Kljajić, Pizurica, Pavlović, Babić1

PPD Zagreb: Ristanović 2 obrane, Kastelic 5 obrana; Vistorop, Mrakovčić 3, Božić – Pavletić 6, Kontrec 4, Burić, Sršen 1, Horvat 1, Potočnik, Ravnić 3, Mandić 8, Hrstić 2, Bičanić 1, Vlah 4

  Povratak na sve vijesti