Zagreb tijesno poražen na gostovanju kod Vardara
Objavljeno: 27. 02. 2019 - 10:54

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su na gostovanju kod skopskog Vardara rezultatom 28:26 (13:12).

Derbi SEHA Gazprom lige odigran je u sklopu 15. kola regionalnog natjecanja, a gledatelji su kroz svih 60 minuta mogli uživati u pravom rukometnom spektaklu.

Trener hrvatskog prvaka Branko Tamše za ovu utakmicu nije mogao računati na od ranije ozlijeđene Leona Šušnju, Josipa Ereša i Ariana Jovića, a nakon zadnjeg dvoboja u EHF Ligi prvaka protiv SG Flensburg – Handewitta iz stroja je ispao i srednji vanjski Lovro Jotić. U Zagrebu je, također, ostao i povremeni slovenski reprezentativac Aleks Vlah.

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bili su Ivan Sršen s osam pogodaka, Josip Božić Pavletić sa šest golova, odnosno Senjamin Burić s golom manje. Radivoje Ristanović imao je devet obrana, dok je Urh Kastelic dodao dvije.

U redovima pobjednika, koje je ova pobjeda vratila na čelnu mjesto SEHA Gazprom lige, najbolji su bili Christian Dissinger sa sedam, odnosno Dainis Kristopans, Dmitrij Kiselev i Igor Karačić s po četiri pogotka. Ghedbane Khalifa imao je deset, a Dejan Milosavljev tri obrane.

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 14. kola EHF Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod mađarskog prvaka MOL Pick – Szegeda. Dvoboj hrvatskog i mađarskog prvaka na rasporedu je u nedjelju 03. ožujka, s početkom u 17.00 sati.

RK Vardar – PPD Zagreb 28:26 (13:12)

RK Vardar: Kalifa 10 obrana, Milosavljev 3 obrane; Stoilov 2, Kukolovski, Nedanovski 1, Popovski, Kristopans 4, Moraes 1, Dissinger 7, Karačić 4, Kalarash, Čupić 3, Dibirov 2, Vojvodić, Kiselev 4, Atanosovski,

PPD Zagreb: Ristanović 9 obrana, Kastelic 2 obrane; Vistorop, Mrakovčić 3, Božić Pavletić 6, Kontrec, Burić 5, Sršen 8, Horvat 2, Potočnik, Ravnić, Mandić 1, Hrstić 1, Potić, Bičanić, Vekić

  Povratak na sve vijesti