Zagrebaši uvjerljivi u Dubravi: Lavovi nadvisili Veprove s +18!
Objavljeno: 30. 03. 2018 - 8:30

Nakon što su na otvaranju svladali ekipu Poreča rezultatom 26:22, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su i prvu gostujuću pobjedu u sklopu Lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske, nakon što su u petak 30. ožujka slavili u gradskom derbiju protiv ekipe SŠD Dubrave rezultatom 24:42 (13:15).

Protiv prvoplasirane momčadi Premijer ligerukometnog kluba Dubrave -  trener Zlatko Saračević na raspolaganju je imao 16 igrača dok su na tribinama ostali ozlijeđeni Mario Vuglač i Matej Hrstić, kao i Ivan i Josip Vekić, Tin Lučin, odnosno Josip Ereš.

U prvom poluvremenu gledali smo sjajan rukomet, dionicu punu preokreta u kojoj se vodstvo mijenjalo čas na jednu čas na drugu stranu. Nakon uvodnih desetak minuta u kojima se igralo gol za gol i pri rezultatu 4:4 hrvatski rukometni prvaci prvi puta odlaze na plus dva (4:6), samo da bi borbeni domaćin uzvratio serijom 4:0 i pri vodstvu 8:6 natjerao trenera Saračevića da pozove prvu minutu predaha.

Zaigrao je tada Zagreb sa sedam igrača u polju i uspio stići prvo do izjednačenja (8:8), a potom i do vodstva koje nije ispuštao do konca poluvremena. Kapetan Zlatko Horvat iz jedne je polukontre, sekundu prije isteka vremena, postavio konačan rezultat prvog poluvremena 13:15.

A isti je igrač, nakon neuspješnog prvog napada domaćina, pogotkom otvorio i nastavak. Zagrebaši su na početku drugog poluvremena zaigrali borbenije u obrani i nakon još jednog neuspješnog napada dubrave dokapetan Josip Valčić pogađa za do tada najveće vodstvo hrvatskog prvaka na utakmici. U 33. minuti na semaforu je stajalo 13:17.

Razbranio se tada i Urh Kastelic koji je zbog ozljede leđa propustio dvoboj 01. kola Lige za prvaka protiv Poreča, a nakon jedne njegove obrane Valentino Ravnić je iz kontre pogodio za plus 5 (14:19). Samo minutu kasnije i nakon dugog napada Zagreba za koji se činilo da neće uroditi plodom, pogađa s vanjske pozicije i Domagoj Pavlović 14:20. Igrala se 37. minuta.

Uslijedili su potom pogoci Vorija i Horvata, a nakon što je Valentino Ravnić iz jedne teške situacije poentirao s krila u 41. minuti za vodstvo Zagreba 15:23 trener domaćina Vlado Šola pozvao je svoju drugu minutu predaha.

Nakon toga zaigrali su Veprovi sa sedam igrača u polju, što je nakon još jednog neuspješnog napada domaćina pogotkom na prazan gol iskoristio raspoloženi Urh Kastelic.

Nakon toga u strijelce se upisuju Josip Božić Pavletić i Tin Kontrec u dva navrata pa već u 43. minuti na semaforu stoji nevjerojatnih 15:27 za hrvatske rukometne prvake.

Gledatelji su potom vidjeli pogotke Petra Medića i Josipa Valčića nakon jedne sjajno ukradene lopte Zagrebova dokapetana, a bivši igrač hrvatskog prvaka Kristijan Radoš u 45. minuti prekida post Dubrave i postiže tek treći pogodak za domaćina u nastavku.

Posljednju četvrtinu utakmice trener Saračević pomalo je ispremiješao postavu hrvatskog prvaka, pa su tako priliku da pokažu što znaju dobili Arian Jović na golu, Dobrivoje Marković na lijevom krilu, Luka Mrakovčić u vanjskoj liniji i već spomenuti Božić – Pavletić na desnom krilu.

Do kraja utakmice najbolji hrvatski rukometaši mirno su održavali veliku prednost te su na koncu do nova dva boda stigli s konačnim rezultatom 24:42 (13:15).

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su kapetan Zlatko Horvat s osam pogodaka, dok su Valentino Ravnić i Domagoj Pavlović postigli svaki po pet golova. Urh Kastelic imao je 13, a Arian Jović tri obrane.

Kod Dubrave svakako valja istaknuti učinak Kristiana Radoša i Karla Godeca koji su postigli svaki po četiri pogotka. Domagoj Grahovac imao je četiri obrane.

Slijedi prijateljski dvoboj s Gorenje Velenjem!

Narednog tjedna predviđene su reprezentativne obveze, a rukometaši PPD Zagreba tu mini pauzu iskoristit će ne bi li se što bolje pripremili za nadolazeći završni turnir SEHA Gazprom lige na kojemu će sudjelovati od 13. do 15. travnja u Skoplju. U toku reprezentativnog tjedna odigrat će i jednu prijateljsku utakmicu.

Riječ je o dvoboju s viceprvakom Slovenije Gorenjem iz Velenja, a susret je na rasporedu u četvrtak 05. travnja u sportskoj dvorani Kutija šibica, s početkom u 18.00 sati.

Dubrava – PPD Zagreb 24:42 (13:15)

SŠD Dubrava: 1 000 gledatelja

Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek)

Delegat: Saša Martinić (Zagreb)

Dubrava: Marković, Grahovac 4 obrane; Kelemen, Pleš 1, Volar 1, Šuker, Vida, Radoš 4, Vinković, Maričić 1, Samardžić 3, Ivanković 2, Godec 4, M. Grahovac 3, N. Grahovac 3, Buneta 2

PPD Zagreb: Jović 3 obrane, Kastelic 13 obrana + 1 gol; Mrakovčić 2, Božić – Pavletić 4, Kontrec 2, Vori 4, Marković 2, Horvat 8, Šušnja 1, J. Valčić 2, Medić 4, T. Valčić, Miklavčić 1, Ravnić 5, Bičanić 1, Pavlović 5

  Povratak na sve vijesti