Zagrebaši bez bodova i nakon 5. kola Lige prvaka
Objavljeno: 20. 10. 2019 - 11:09

U nedjelju, 20. listopada, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u sklopu 5. kola VELUX EHF Lige prvaka ugostili su mađarskog predstavnika skupine A, MOL - Pick Szeged. U novom susretu među tribinama Arene Zagreb te pred domaćom publikom, najbolji su hrvatski rukometaši poraženi rezultatom 26:21 (10:15).

Ni u petome susretu Zagrebaši nisu uspjeli prekinuti niz uzastopnih poraza kada je u pitanje najelitnije rukometno natjecanje. Mađarski je sastav u nedjelju poslijepodne bio vidno kvalitetniji, s boljim rješenjima i raznovrsijim idejama kako u obrani, tako i u napadu. Dali su igrači Veselina Vujovića sve od sebe, ali Szeged je pokazao razinu više te opravdao špekulacije o aspiracijama za plasman na Final 4 ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

I jedna i druga strana utakmicu su započele s 5-1 obranom, na desnoj su strani pokušavali i Horvat i Hrastnik i taman kada se činilo da u Areni slijedi dobra borba, gostujuća je momčad ostala koncentrirana i zaustavila domaću opasnost usporivši napad Zagrebaša koji nakon toga više nije imao šanse bodove zadržati doma.

Najefikasniji je u nedjeljnom susretu bio Marin Šipić sa šest pogotka i stopostotnim učinkom, a slijedi ga David Mandić koji je uspješan bio četiri puta. Na strani gostiju po pet su pogotka postigli Mario Šoštarić i Jorge Maqueda Pena.

Nakon petog uzastopnog poraza u ovosezonskoj Ligi prvaka, Zagrebu je jasno kako mu preostaje još jedino borba za 6. mjesto u skupini te nada da će uspjeti ugrabiti posljednje mjesto za ukrcaj među najboljih 16 momčadi Europe.

PPD Zagreb - MOL - Pick Szeged 21:26 (10:15)

Suci: Evgeny Zotin i Nikolay Volodkov (RUS)

Delegat: Ivan Dolejs (CZE)

PPD Zagreb: Ašanin 6+1, Ristanović 3+3; Šipić 6, Mrakovčić, Mandić 4, Hrastnik, Stojnić, Horvat 3, Kosteski, Špende 1, Ravnić, Gadža 2, Hrstić 3, Bičanić, Bećiri 2, Vlah

MOL - Pick Szeged: Alilović, Mikler 7+3; Maqueda 5, Stepančić 2, Kallman 3, Bodo 1, Canellas 1, Henigman, Radivojević 2, Gaber, Šoštarić 5, Banhidi 2, Kasparek, Bombač 2, Rosta, Žitnjikov 3

Slijedi Metaloplastika

Na rasporedu Zagrebaša slijedi novi susret regionalne SEHA - Gazprom lige u čijemu će novom kolu hrvatski rukometaši ugostiti rukometni klub Metaloplastiku iz Šabca. Utakmica protiv srbijanskog prestavnika zakazana je za utorak, 29. listopada, u dvorani 2 Doma sportova s početkom u 20:45 sati te uz izravni prijenos na programu Arena Sport televizije.

  Povratak na sve vijesti