Zagrebaši neporaženi nakon prvog dana Sparkassen kupa! U nedjelju protiv Berlina za treće mjesto
Objavljeno: 21. 08. 2016 - 12:17

Prvoga dana legendarnog Sparkassen kupa u njemačkom gradiću Ehingenu rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su po jednu pobjedu i jedan remi. U prvom dvoboju dana hrvatski su rukometni prvaci odmjerili snage i slavili protiv njemačkog prvoligaša TVB Stuttgarta 1898 rezultatom 25:24 (12:11), da bi u večernjem terminu, baš kao i lani u utakmici skupine, odigrali dvoboj s još jednim bundesligašem – aktualnim osvajačem Kupa EHF-a – Frisch Auf! Göppingenom s kojim su na koncu remizirali rezultatom 30:30 (15:16).

Bez sedmorice standardnih igrača po 12. put na Sparkassen kupu!

U kombiniranom sastavu hrvatskih rukometnih prvaka nije bilo sudionika Olimpijskih igara u Rio de Janeiru Zlatka Horvata, Ivana Stevanovića, Davida Miklavčića, Darka Cingesara i trenera Veselina Vujovića, dok se samo dan ranije, netom pristigao iz dalekog Brazila, ekipi po prvi puta priključio slovenski reprezentativni vratar Matevž Skok. Također, boje najboljeg hrvatskog rukometnog kluba zbog ozljeda nisu mogli braniti niti Domagoj Pavlović, Luka Šebetić i Tonči Valčić.

Upravo zbog izostanka velikog broja standardnih igrača PPD Zagreba priliku da pokažu što znaju dobili su mladi igrači poput vratarskog dvojca Vladimir Gošić (1998.) – Arian Jović (1996.), srednji vanjski Lovro Jotić (1994.), Mateo Lukačec (1995.) i Petar Medić (1996.) te desno krilo Josip Ereš (1995.).

Marković i Skok u triler završnici donijeli pobjedu protiv Stuttgarta!

U prvoj utakmici protiv TVB Stuttgarta 1898 zapažene su role pružili Josip Valčić koji je kao pravi kapetan sa šest pogodaka vukao svoju ekipu ka pobjedi, odnosno prvi topnik lavova – raspucani Stipe Mandalinić koji se također u šest navrata upisao u strijelce.

Četiri je pogotka, od čega i onaj pobjednički dvadeset sekundi prije kraja utakmice, postigao Dobrivoje Marković koji je igrajući u drugom poluvremenu još jednom pokazao da su uprava kluba i stožer prve ekipe na čelu s trenerom Veselinom Vujovićem napravili odličan potez kada su prošle jeseni angažirali ovog bivšeg reprezentativca Srbije. Uz spomenuti trojac svakako valja pohvaliti i sve boljeg Stefana Vujića koji je s tri pogotka, ali i čitavim nizom dobrih proigravanja za suigrače pokazao kako će i ove sezone biti jedna od uzdanica hrvatskog prvaka.

Na koncu treba spomenuti i vratarski učinak. Mladi Arian Jović branio je pedesetak minuta pričem je skupio šest obrana, dok je u posljednjih deset minuta susreta prvi nastup za PPD Zagreb upisao slovenski reprezentativac Matevž Skok koji je skupio tri obrane, od čega najvredniju onu posljednju, kada je pet sekundi prije kraja utakmice obranio pokušaj Dominika Weissa i tako svom novom klubu donio prvu pobjedu na turniru.

Kod njemačke ekipe pet je pogodaka, od čega četiri s linije sedam metara, postigao legendarni njemački rukometaš Michael „Mimi“ Kraus, dok je četiri dodao Tobias Schimmelbauer. Na vratima Stuttgarta odličnu je rolu pružio još jedan veliki njemački rukometaš – osvajač EHF Lige prvaka s HSV Hamburgom Johannes Bitter koji je susret zaključio s 12 obrana, od čega posebno valja istaknuti obranjene sedmerce Stipi Mandaliniću i Lovri Špremu.

Čudesni trojac Vori – Marković – Mandalinić za 27 pogodaka!

U ljepotici večeri, dvoboju protiv odličnog Frisch Auf! Göppingena, iskazao se fantastični trojac Vori – Marković – Mandalinić koji je kombinirano postigao nevjerojatnih 27 golova za PPD Zagreb. Prvi strijelac utakmice bio je Stipe Mandalinić sa 10 pogodaka, gol manje dao je Dobrivoje Marković, dok se na osam pogodaka zaustavio Igor Vori. Matevž Skok skupio je 10 obrana.

U utakmici protiv Göppingena uz izostanak standardnih sedam prvotimaca zbog lakše je ozljede u 18. minuti utakmice teren napustio i odlični Stefan Vujić čiji se izostanak u nastavku utakmice pokazao presudnim jer je trener Andrija Nikolić u ionako „mršavoj“ rotaciji ostao bez još jednog važnog igrača.

Protiv berlinskih Lisica za broncu na Sparkassen kupu!

U nedjelju, 21. kolovoza rukometaši PPD Zagreba u dvoboju za treće mjesto igrati će protiv Füchse Berlina. Početak tog dvoboja predviđen je za 14. 00 sati. U preostalim dvobojima drugog dana turnira gledatelji u Längefeld Sporthalle dvorani u Ehingenu moći će uživati u srazu Kadetten Schaffhausena i TVB Stuttgarta 1898 u dvoboju za peto mjesto (12.00 sati), odnosno u finalnom dvoboju Frisch Auf! Göppingena i HC Nantesa s početkom u 16.00 sati.

PPD Zagreb – TVB Stuttgart 1898 25:24 (12:11)

HC TVB Stuttgart 1898: Linus, Bitter 10 + 2 obrana; Baumgarten 3, Ćorić 1, Fotache 2, Heib, Kraus 5(4), Kretschmar 1, Lobedank, M'Bengue, Orlowski 3, Shagen 3 (2), Schimmelbauer 4, Schweikardt, Weiss 2

PPD Zagreb: Gošić, Skok 3 obrane, Jović 6 obrana; Ereš 2, Vujić 3, Kontrec, Vori 1, Šprem 1, Marković 4 (2), Raković 2, Šušnja, J. Valčić 6, Jotić, Mandalinić 6, Medić, Markoski, Lukačec

PPD Zagreb – Frisch Auf! Göppingen 30:30 (15:16)

HC Frisch Auf! Göppingen: Prost 4 obrane, Rebmann, Rutschmann 2 obrane; Barud 2, Berg 3, Fontaine, Halen, Heymann, Kaufmann, Kneule 2, Pfahl 1, Rentschler 3, Schiller 5(1), Schoch, Schöngarth 2, Šešum 7, Späth 5

PPD Zagreb: Gošić, Skok 10 obrana, Jović; Ereš, Vujić 1, Kontrec, Vori 8, Šprem, Marković 9(3), Raković, Šušnja, J. Valčić 2, Jotić, Mandalinić 10, Medić, Markoski, Lukačec