Zagrebaši osvojili bod u Elverumu - ni 5 golova prednosti nije bilo dovoljno za pobjedu!
Objavljeno: 03. 11. 2019 - 6:29

U nedjelju, 3. studenoga, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb su upisali prvi ovosezonski bod u VELUX EHF Ligi prvaka izboren kod norveškog prvaka - Elveruma. Sjajna atmosfera pune Terningen Arene je pridonijela šokantnoj završnici utakmice koja je na kraju završila izjednačenim rezultatom 30:30 (13:18).

Zagrebaši su dominirali prvim dijelom utakmice koju su otvorili s 0:3. Odlična i agresivna 5-1 obrana s isturenim Mandićem te raspoloženi Gađža u šuterskom (6 golova iz 7 pokušaja) ali i razigravačkom segmentu uz dvije ključne obrane Ašanina doveli su do prednosti od 5 golova na poluvremenu.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je golmanima. Golman domaće ekipe Imsgard zaustavio je tri uzastopna napada Zagrebaša, no ništa manje fantastičan nije bio ni Ašanin s druge strane. Tri Hrstićeva pogotka iz igre te dva Bičanića sa 7 metara su držale prednost Zagrebaša od 5 golova razlike. Sjajne obrane Imsgarda samim time i neefikasnost Zagreba u napadu se nastavila te uz gromoglasnu podršku s tribina, Elverum stiže u 47. minuti na samo gol zaostatka. U nastavku se igralo gol za gol, dok u 58. minuti Hrstić zadobija isključenje nakon čega Everum izjednačava rezultat na 29:29. U posljednjoj sekundi susreta odličnim dodavanjem Gadže, Marin Šipić postavlja konačan rezultat 30:30.

Najefikasniji je u nedjeljnom susretu bio Ante Gadža sa osam pogodaka, a slijedi ga s pet golova Damir Bičanić, dok je Matej Hrstić proglašen najboljim igračem susreta. Na strani domaćina Alexandre Blonz je bio precizan 8 puta.

Elverum - PPD Zagreb 30:30 (13:18)

Suci: Duarte Santos i Ricardo Fonseca (POR)

Delegat: Peter Olsson (SWE)

PPD Zagreb: Ašanin 9, Ristanović 3; Šipić 2, Mrakovčić, Mandić 3, Hrastnik, Stojnić, Horvat 4, Ravnić, Gadža 8, Hrstić 4, Bičanić 5, Bećiri 1, Vlah 3, Ereš, Vekić

Elverum: Linderud, Boysen, Westby 3, Pettersen 2, Sandell 3, Imsgard, Grondahl, Fries, Orsted 2, Burud, Langaas 2, Fredriksen, Solstad 2, Gudjonsson 5, Blonz 8, Henneberg 3

 

Slijedi Celje

Na rasporedu Zagrebaša slijedi novi susret VELUX  EHF Lige prvaka u čijem će novom kolu hrvatski rukometaši gostovati u Celju protiv istoimenog domaćina. Utakmica protiv slovenskog prestavnika zakazana je za nedjelju 10. studenog, s početkom u 17:00 sati uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti