Zagrebaši preko Velenja izborili finale u kojem ih čeka Pick Szeged!
Objavljeno: 19. 08. 2017 - 9:54

Nakon što su jučer i danas dvama pobjedama nad domaćinom HSG Grazom i aktualnim finalistima slovenskog Kupa RK Mariborom osigurali prvo mjesto Skupine D uglednog međunarodnog turnira „Styrian Handball Days 2017“, koji se održava u austrijskom Grazu od 18. do 20. kolovoza, hrvatski rukometni prvaci u polufinalnom su ogledu natjecanja bili uspješnijih od aktualnih viceprvaka Slovenije i sudionika ovogodišnje EHF Lige prvaka – rukometnog kluba Gorenje Velenje rezultatom 18:17 (10:10).

Trener Kasim Kamenica je, podsjećamo, na raspolaganju za ovaj turnir imao 18 igrača. U Zagrebu su zbog ozljeda ostali Josip Vekić, Josip Božić - Pavletić i Mario Vuglač, dok je Tin Lučin s kadetskom reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Gruziji.

U dvoboju s ekipom na čiju je klupu ovoga ljeta stigao bivši hrvatski izbornik Željko Babić najviše su se istaknuli Dobrivoje Marković i Stipe Mandalinić, svaki s po četiri pogotka, dok je Matevž Skok na golu skupio 10 obrana.

Kod slovenske momčadi valja istaknuti učinak Matjaža Brumena s pet, odnosno Alema Toskića s tri pogotka. Klemen Ferlin imao je osam obrana.

U nedjelju 20. kolovoza najbolji će hrvatski rukometaši u velikom finalu odmjeriti snage s aktualnim viceprvacima Mađarske, rukometnim klubom MOL - Pick Szeged, čiji su rukometaši u drugom polufinalu bili bolji od rukometaša Nexe Našica rezultatom 34:23. Finalni susret na rasporedu je u nedjelju 20. kolovoza s početkom u 18.30 sati.

RK PPD Zagreb: Skok 9 +1 obrana, Jović, Kastelic; Ereš 1, Mrakovčić, Kontrec, Vori 1, Marković 4(1), Horvat 2, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 4, Miklavčić 2, Ravnić 1, Hrstić, Bičanić, Pavlović 3

RK Gorenje Velenje: Ferlin 8 obrana, Vujović; Cehte 3, Medved 1, Haselić, Grebenec 1, Tajnik, Toskić 3, Drobez, Potočnik 2, Verdinek 2, Kleč, Zaponšek, Brumen 5 (1)