Zagrebaši pretrpjeli visok poraz na gostovanju u Ukrajini!
Objavljeno: 14. 10. 2018 - 7:57

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb povodom 5. kola VELUX EHF Lige prvaka gostovali su u nedjelju, 14. listopada, u Zaporožju, gdje su od aktualnog prvaka Ukrajine Motor Zaporožja pretrpjeli prvi visok gostujući poraz u ovosezonskoj Ligi prvaka. Domaćini su po isteku vremena slavili s 35:27 (17:13) te osvojili svoje prve bodove u novoj sezoni.

Zavrzlame na putu...

Iako Zagrebaši tog nedjeljnog poslijepodneva nisu pružili svoju najbolju partiju, a čijem je ishodu svakako kumovao i poveći broj tehničkih grešaka, ovim je putem važno obavijestiti kako su od samog početka puta na susret uvjeti bili daleko od idealnih. Osim što su morali prevaliti put preko Varšave do Zaporožja koji je trajao cijeli dan, Zagrebaši su na konačni cilj stigli bez prtljage, točnije 30 torbi opreme zapelih na prethodnoj destinaciji. Sukladno s time, momčad po dolasku u Zaporožje nije imala stvari za osnovne potrebe, niti je odradila trening na gostujućem terenu. Dapače, momčad nije vidjela dvoranu sve do utakmice, a oprema je dospjela u prave ruke tek neposredno pred sam dvoboj.

Odigravanje susreta!

Kao što je poznato iz prethodnih susreta, momčad trenera Line Červara i ovoga je puta na susret bila primorana ići ne računajući na Leona Šušnju, Gregora Potočnika i Ariana Jovića, a izvan sastava ostao je i Josip Ereš.

Dvoboj su hrvatski predstavnici otvorili u dobrom ritmu. Prvi, ali i jedini svoj pogodak u utakmici, kako bi otvorio igru postigao je kapetan Zlatko Horvat.

Nakon što domaćin u idućim minutama dolazi do prednosti od dva gola, Zagrebaši brzo vraćaju rezultat u egal, a nedugo zatim počinju i zadavati svoj ritam igre koji ih dovodi do prednosti od +3. Ipak, nakon minute predaha, a na koju je trenera ukrajinske momčadi natjerala brzo ostvarena prednost Zagrebaša, situacija se mijenja. Najbolji hrvatski rukometaši tada u potpunosti gube koncentraciju te istu ni u idućih petnaestak minuta ne uspijevaju ponovno sastaviti, što rezultira prednošću Zaporožja od 17:13 već po isteku prve polovice igre.

Unatoč nadi i vjeri da se situacija može preokrenuti u nastavku, poremećeni bioritam, tehničke pogreške i manjak koncentracije rezultirao je slabom igrom i u nastavku, što na koncu veseli Motor Zaporožje koje s 35:27 i 60 minuta na semaforu bilježi svoju prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi prvaka i upisuje prve bodove najprestižnijeg rukometnog natjecanja.

U ne tako sjajnoj večeri, sjajili su ipak Josip Božić-Pavletić s deset pogodaka i besprijekornim učinkom od 100%, ali ništa manje i Ivan Sršen postigavši osam pogodaka. Urh Kastelic od ulaska u mrežu zaustavio je sedam protivničkih udaraca.

Domaćina je do pobjede vodio Barys Pukhouski sa sedam pogodaka, a tek jedan manje upisao je Max Babichev (6).

Stiže Vardar!

Ponedjeljak će provesti na povratku u Zagreb, a već u utorak na domaćem terenu u sklopu 6. kola SEHA – Gazprom lige Lavovi dočekuju skopski Vardar. Popularni hrvatsko-makedonski derbi na rasporedu je od 17:30 sati u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, kao i uvijek uz prijenos na Areni Sport.

Motor Zaporožje – PPD Zagreb 35:27 (17:13)

Suci: Vaclav Horacek i Jiri Novotny (Češka Republika)

Delegat: Klaus Dieter Convents (Belgija)

Motor Zaporožje: Komok 10, Kireev 3 obrane; Buinenko, Kubatko 1, Babichev 6, Malasinskas 4, Pukhouski 7, Denysov 4, Dontsov, Tiutiunnyk, Kozakevych 5, Paczkowski 3, Shynkel, Kus, Peshevski 3, Soroka 2

PPD Zagreb: Vekić I, Kastelic 7 obrana; Vistorop 1, Mrakovčić, Božić-Pavletić 10, Kontrec 1, Burić 4, Sršen 8, Vekić J, Horvat 1, Jotić, Ravnić, Qerimi 1, Mandić, Hrstić, Bičanić 1

  Povratak na sve vijesti