Zagrebaši protiv Eurofarma Rabotnika upisali nove regionalne bodove
Objavljeno: 05. 10. 2019 - 8:09

U subotu, 05. listopada, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u utakmici 5. kola SEHA - Gazprom lige ugostio je makedonskog predstavnika - rukometni klub Eurofarm Rabotnik. U utakmici odigranoj u zagrebačkoj dvorani 2 Doma sportova Zagrebaši su slavili sa 24:23 te su nakon slavlja nad Metaloplastikom u prvome kolu upisali još jednu novosezonsku pobjedu u regionalnoj ligi.

Subotnji susret bolje su otvorili Zagrebaši, no takav start nije trajao dugo s obzirom na to da gostujuća momčad već u 7. minuti igre prelazi u vodstvo (3:4). Prednost su Makedonci držali sve do kraja prve četvrtine, kada utakmica ponovno postaje izjednačena, nakon čega kreće igra gol za golom što je vidljivo i u rezultatu s poluvremena u kojemu su hrvatski i makedonski predstavnik izjednačeni s 11:11

Drugo je poluvrijeme nastavljeno u sličnome tonu, a najbolji su hrvatski rukometaši odahnuti mogli tek nakon konačnog sučeva zvižduka koji je označio kraj utakmice s konačnim rezultatom 24:23.

U redovima Zagreba najviše su se istaknuli kapetan Zlatko Horvat, Marin Šipić i Luka Mrakovčić svaki s po četiri pogodaka, dok su protivničke redove predvodili doprošlogodišnji član PPD Zagreba Lovro Jotić i Vladimir Ostrouško, obojica s po pet zgoditka.

Veselin Vujović, tener PPD Zagreba

Zahvaljujem se Stevči na lijepim riječima. Žao mi je što se nastavila tradicija u kojoj gube s jednim golom razlike. Bila je ovo jedna prava natjecateljska utakmica, a Lovro Jotić izrastao je u vrhunskog igrača. Zadavao nam je puno problema u kombinaciji s pivotom. Imao sam neka rješenja u obrani i u napadu i imam osjećaj da s ovom pobjedom kreće jedno bolje Zagrebovo razdoblje. Zaista su obje strane odigrale jednu jako dobru utakmicu, dali smo sve od sebe. Večeras smo pobjedili mi, sutra će možda oni.

Stevče Alušovski, trener Eurofarm Rabotnika

Čestitke Zagrebu na pobjedi te fer i korektnoj igri. Čestitam, također, i svom prijatelju Veselinu Vujeviću na prvoj pobjedi te se nadam da će ih biti još puno. Puno sreće njegovoj momčadi želim i u Ligi prvaka. Što se tiče utakmice, bila je ovo jedna prava muška borba. Izgleda da je nama ove sezone suđeno da utakmice gubimo s golom razlike jer ovo je peta takva u nizu. Bilo kako bilo, želio bih još jednom čestitati i zaželiti puno sreće Zagrebu, a nama ostaje da radimo kako bismo napravili bolje rezultate u narendim utakmicama.

Luka Mrakovčić, igrač PPD Zagreba

Jedva sam čekao vratiti se na teren nakon ozljede. Za nas je ovo bila jako bitna utakmica i pobjedu smo morali izvući pod svaku cijenu što nakon niza od triju poraza nije bio nimalo lak zadatak. Utakmica je od strane gostujuće ekipe bila dobra i u fazi napada i u fazi obrani, mi smo se mučili, ali uspjeli smo na koncu ostvariti ono po što smo i došli u Dom sportova, a to je pobjeda.

Lovro Jotić, igrač Eurofarm Rabotnika

Lijepo je vratiti se u Zagreb, ali bilo je čudno igrati protiv bivših suigrača. Zahvaljujem treneru Vujoviću na lijepim riječima. Utakmica je zaista bila teška, Zagreb se borio uz odličnu 5-1 obranu, uspjeli su se probijati i vodili su većinu drugog poluvremena, ali mi smo se uspjeli držati do samoga kraja. Nakon pete izgubljene utakmice s jednim golom razlike ostaje žal što nismo na kraju mogli izvući neriješen rezultat ili čak pobjedu, ali okrećemo se Brestu gdje putujemo već sutra. Čestitke Zagrebu još jednom.

PPD Zagreb - Eurofarm Rabotnik 24:23 (11:11).

PPD Zagreb: Ristanović 5 obrana, Ašanin 3 obrane; Šipić 4, Mrakovčić 4, Mandić 2, Hrastnik 1, Stojnić, Horvat 4, Kosteski, Ravnić, Gadža 3, Hrstić 3, Bičanić 1, Bećiri, Vlah 1, Vekić 1

Eurofarm Rabotnik: Mitrevskiv 5 obrana, Chanevski 2 obrane; Ojleski, Madzovski 3, Churlevski, Stjepanović, Radović 3, Shevelev 1, Jotić 5, Vegar 2, Kukoski, Velkovski 2, Ostrouško 5, Građan 2, Djukic, Kuzmanoski

U utorak na put za Flensburg!

U sklopu idućeg kola VELUX EHF Lige prvaka koje je sljedeće na rasporedu, Lavovi putuju u Flensburg, Njemačku. Susret protiv aktualnog njemačkog prvaka SG Flensburga Handewitta na rasporedu je u utorak, 09. listopada s početkom u 19 sati kada počinje i izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti