Zagrebaši u polovičnom sastavu na putu za Prešov; Rokavec: Priliku će dobiti mlađi igrači!
Objavljeno: 26. 11. 2018 - 8:33

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 09. kola SEHA - Gazprom lige u kojemu će hrvatski rukometni prvaci gostovati u slovačkom Prešovu.

Dvoboj dvaju nacionalnih prvaka na rasporedu je u utorak, 27. studenog ,s početkom u 17.30 sati na koji Zagrebaši putuju bez većine prepoznatljivih imena: Zlatka Horvata, Damira Bičanića, Davida Mandića, Ivana Sršena, Urha Kastelica, Valentina Ravnića, Leona Šušnje, Tina Kontreca i Lovre Jotića. Umjesto njih, stručni je stožer u svrhu odmora i zacjeljivanja postojećih ozljeda na put poveo nekoliko članova juniorskog sastava PPD Zagreba.

Svoje su izjave za predstavnike medija uoči dvoboja podijelili pomoćni trener momčadi Davor Rokavec te kružni napadač zagrebačkog sastava Senjamin Burić.

Davor Rokavec, pomoćni trener PPD Zagreba

Putujemo praktički bez pola ekipe, ali što je tu je. Pokušat ćemo dati sve od sebe da odradimo zadatke koje smo si zadali i odigramo što bolju utakmicu, manje gledajući rezultat. Vidjet ćemo kako će to izgledati. Put je težak i nismo mogli voditi igrače koji su načeti ozljedama i imaju problema – ostavili smo ih u Zagrebu kako bi sanirali ozljede i probali se osposobiti za utakmicu sa Zaporožjem u Ligi prvaka koja nam je dosta bitna, a slijedi već u subotu. Mi ćemo na ovom putu vidjeti što možemo napraviti i dati priliku mlađim igračima te vidjeti na koga od njih možemo računati u budućnosti. Prešov je posložio ekipu i ove godine igraju zaista dobro. Vidljivo je kako Slavko Goluža s njima radi dobar posao. Želim im svu sreću u Ligi prvaka, imaju još šanse za prolaz u osminu finala. Nadam se da će to uspjeti i želim im svu sreću.

Senjamin Burić, igrač PPD Zagreba

Nedavno smo imali tešku utakmicu u Ligi prvaka protiv Nantesa i odlučeno je da će neki igrači odmarati, a neki su ozljeđeni, pa idemo u Prešov u kombiniranom sastavu s igračima mlađe ekipe. Očekujem da ćemo dobro odigrati i nadam se da bi mogli iznenaditi i prvi puta slaviti protiv Tatrana u SEHA ligi. Na tablici stojimo dobro pa možemo opušteno igrati i mislim da ćemo dobro proći. Gledao sam nekoliko utakmica, vodi ih Slavko Goluža i zaista to dobro radi, momčad igra dobar rukomet. Sigurno će biti teško, a trener će ih zasigurno i dodatno motivirati protiv Zagreba kojem je i sam bio trener, no mi ćemo se spremiti, pogledati videoanalizu, odraditi trening i sutra odigrati opušteno te ćemo vidjeti što će se dogoditi.

  Povratak na sve vijesti