Zagrebaši korak bliže novom naslovu prvaka Hrvatske nakon pobjede nad Nexeom!
Objavljeno: 19. 04. 2019 - 9:11

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u sklopu su petog kola Lige za prvaka gostovali u Našicama. U četvrtom međusobnom dvoboju aktualne rukometne sezone, PPD Zagreb bolji je od Našičana bio rezultatom 19:26.

Odmjeravanje snaga između najboljih hrvatskih rukometaša i viceprvaka Hrvatske bilo je ujedno i borba za vodeće mjesto na ljestvici, čime su igrači Branka Tamšea preuzeli najgornju poziciju domaće lige.

Domaćin je na susret došao bez Marka Mrđenovića i Tomija Vozaba, dok kod Zagrebaša još uvijek izostaje kapetan Zlatko Horvat.

Utakmica je bila ravnopravna tek u prvih desetak minuta, nakon kojih Lavovi uspostavljaju ritam igre te se do poluvremena odvajaju na osam pogodaka prednosti (6:14). Raspoloženje je slično i po nastavku igre u kojemu domaćin ne uspijeva odgovoriti na uigranost iskusnog Zagreba.

Najbolji je u redovima PPD Zagreba s osam pogodaka bio David Mandić, dok je na suprotnoj strani najuspješniji bio Saša Barišić – Jaman s pet postignutih pogodaka. Urh Kastelic upisao je osam obrana.

Nexe – PPD Zagreb 19:26 (6:14), 

Nexe: Lelić, Car 1 obrana; Šipić 2, Gadža, Leban, Eter, Zrnić, Jaman, Buvinić 1, Jelinić, Vida, Lončar, Lavrić, Tomić, Jaganjac, Celebi

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 8 obrana; Mrakovčić 3, Božić Pavletić, Kontrec, Burić 1, Sršen 1, Potočnik, Ravnić, Mandić 5, Hrstić, Bičanić 3, Karvatski, Vlah 1, Vekić

  Povratak na sve vijesti