Zagrebove mlađe kategorije na međunarodnom “Lokomotiva Cup” turniru!
Objavljeno: 03. 01. 2018 - 8:16

Mlađe kategorije rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb sudjelovale su na 15. međunarodnom turniru ,,Lokomotiva Cup'' održanog od 15. – 17. prosinca u Brčkom, Bosni i Hercegovini. U prosincu, kada u Brčko svoje predstavnike šalju Veszprem, Paris Saint Germain, Vardar, Celje Pivovarna Laško, Pick Szeged, Tatran Prešov i mnogi drugi, taj gradić postaje pravi mali centar europskog rukometa kada su u pitanju mlađi uzrasti, pa dotično natjecanje mnogi opravdano nazivaju ,,mini Ligom prvaka''. Ovaj tradicionalni trodnevni turnir jedan je od najjačih i po pitanju sudionika najmnogobrojnijih među mlađim rukometnim kategorijama – natječe se čak 56 ekipa, a turnir broji više od 1000 natjecatelja.

RK PPD Zagreb nastupio je u sve tri konkurencije, pa su tako na put za Brčko krenule momčadi  2000., 2002. i 2004. godišta.

Krenimo od najmlađih...

Mladi Zagrebaši rođeni 2000. godine pod stručnim su vodstvom trenera Borisa Nemca u konkurenciji od 16 momčadi svog godišta zauzeli prvo mjesto. Slavili su dečki u grupnoj fazi nad Partizanom (24:23), banjalučkim Borcem (23:20), Ormožem (25:15) te se stopostotnim učinkom plasirali u glavnu fazu turnira. U četvrtfinalu PPD Zagreb prolazi Lokomotivu (29:15), a sama je završnica i medalja osigurana preko Vojvodine u polufinalu (27:16). Finale turnira osigurala je i momčad Krke, ali bolja je bila Zagrebova ekipa koja sa sigurnih 25:21 osvaja najsjajnije odličje!

2000. godište nastupalo je u sljedećem sastavu:

Purić (najbolji vratar turnira), Kajba, Džaja, Volarević, Šafranko, Javor, Sirotić, Gabrieri, Kadija, Kocen, Kasap, Kraljević, Medić, Ljubić, Starčević, Žaja, fizioterapeutkinja Ivana Minauf, doktor Filip Štembal, trener Boris Nemec.

Predstavnici 2002. godišta također briljiraju u skupini. Pobjedama nad Slogom (22:18), Trimom (32:20) i Aerodromom (33:15) igrači Nine Markovića neporaženi dočekuju četvrtfinale gdje s 20:15 slave nad ekipom Veszprema. Nastavljaju Zagrebaši u sličnom ritmu pobjedom nad Ormožem (17:16), ali utakmica s Krkom rezultira bez pobjednika (17:17). Izborivši polufinale, dečki su efikasni i protiv Vojvodine protiv koje i u polufinalu svjedočimo velikoj pobjedi od 26:17. Ipak, bajci Lavovima 2002./2003. godišta dolazi kraj kada u finalu turnira za zlato slavi Dugo Selo pobjedom od 22:18.

Dječaci PPD Zagreba u konkurenciji 2004. godišta po svoju brčku avanturu kreću pod vodstvom trenera Branimira Kutnjaka. Zagrebovi najmlađi predstavnici u turnir kreću  pobjedama nad Slobodom (22:17), Izviđačem (15:11), Trimom (14:13) i Vardarom (24:18). Međutim, nakon što su pomeli grupne protivnike, Zagrebaši se spotiču u četvrtfinalu gdje je bolja bila momčad Krke koja na koncu napete završnice zasluženo slavi s jednim golom prednosti (23:22). Ipak, baš kao i prethodne dvije mlade Zagrebove momčadi, valja pohvaliti i naše najmlađe dječake koji su odigrali odličan turnir i kojima će ovo iskustvo pomoći da u idućoj godini i u nekom idućem turniru stignu još i dalje!

  Povratak na sve vijesti