Zlatko Horvat: Želimo pokazati da možemo igrati s ovakvim ekipama
Objavljeno: 17. 11. 2017 - 8:57

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb novi je ispit u EHF Ligi prvaka. Osmo kolo nam ove nedjelje, 19. studenog, donosi utakmicu s francuskim viceprvakom HBC Nantes. Izravan prijenos možete pogledati na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije s početkom od 16:55 sati.

HBC Nantes trenutno je četvrti na ljestvici s omjerom četiri pobjede, jedan remi i dva poraza. Dvije pobjede upisali su protiv mađarskog doprvaka MOL-Pick Szegeda. Prvu na otvorenju kod kuće (30:26), te u sedmom kolu u gostima (30:33). Na domaćem terenu u petom kolu svladali su švedskog prvaka IFK Kristianstada (34:25), a već u idućem kolu na gostovanju pada poljski doprvak Orlen Wislu Plock (30:32). Remizirali su na domaćem terenu u trećem kolu protiv Rhein-Neckar Löwena (26:26). Oba poraza upisali u sna gostovanju, prvo u drugom kolu kod aktualnog europskog prvaka Vardara (27:23) te u četvrtom kolu kod katalonskog diva Barcelone (31:25).

Medijima su se u četvrtak u Trofejnoj sobi Kutije šibica s početkom od 12:00 sati obratili  trener PPD Zagreba Kasim Kamenica i kapetan Zlatko Horvat koji su najavili nedjeljnu utakmicu.

Kasim Kamenica: U posljednje vrijeme imao sam priliku pogledati četiri utakmice ekipe Nantesa. Dvije u domaćem prvenstvu protiv Chamberya i Ivryja, koje su obje izgubili i dvije utakmice lige prvaka u gostima protiv Orlen Wisla Plocka i MOL – Pick Szegeda koje su pobijedili. Ovo stvara jedan utisak o različitom učinku ekipe Nantesa. Od prosječnih igara u domaćem prvenstvu do fenomenalnih igri u Ligi prvaka. Sugerira nam na prioritet u klubu, posebno ta utakmica u Szegedu koja je bila veličanstvena. Tandem golmana je na visokoj razini, te na vanjskoj desnoj poziciji i desnom krilu španjolskih igrača. Što se tiče nas sigurno je da u svaku utakmicu ulazimo da damo svoj maximum. Poslije Vardara želimo dati jedan maksimum u Nantesu. Naravno na tom nas putu ometaju i ozljede koje su poslije Velenja u nekoj količini koja je teško podnošljiva. Dosta trpi taj kolektivni trening odnosno taktički. Morat ćemo oporavljati neke igrače, što zbog bolesti, što zbog ozljeda. Uz nadu da ćemo biti svi kompletni u Nantesu, otežava pripremu, ali u svakom slučaju ćemo dati sve od sebe da dođemo do povoljnog rezultata."

Zlatko Horvat:Mi znamo što želimo u narednim utakmicama, tako normalno i od sljedeće koja je u Nantesu. Želimo ostaviti jednu dobru igru u svim segmentima rukometne igre. Želimo pokazati da možemo igrati s ovakvim ekipama. Mi normalno ćemo dati sve svoje što možemo i pokušati napraviti dobar rezultat za nas. Ja se nadam da ćemo u naredno vrijeme to i ostvariti s obzirom kakav nam je raspored utakmica nakon Nantesa. Normalno da to nije jednostavno. To su sve odlične ekipe, ali možemo reći samo da ćemo dati svoj maksimum.,,

  Povratak na sve vijesti