Zlatno odličje na međunarodnom turniru u Ateni za mlade Zagrebaše!
Objavljeno: 05. 04. 2018 - 12:58

Reprezentacija Grada Zagreba koju su upotpunili igrači 2002./2003. godišta rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb, čak njih 11, osvojila je prvo mjesto na šestom izdanju međunarodnog turnira Vrilittos.

Turnir je tradicionalno održan u prijestolnici Grčke, Ateni, od 30. ožujka do 02. travnja na Olimpijskom stadionu.

Reprezentacija Grada Zagreba nastupila je kao reprezentacija Hrvatske. Mladi Zagrebaši su redom bili bolji od Rumunjske (20 : 21), susjeda Bosne i Hercegovine (26 : 21) te Islanda (26 : 25).

Polufinalnu utakmicu igrali su protiv domaćina Grčke u koju pobjeđuju s golom razlike (21 : 20).

U finalu se opet sastaju s reprezentacijom Islanda, te ih pobjeđuju s rezultatom 21:20.

Osim zlatne medalje, dvije mlade nade rukometnog kluba PPD Zagreb istaknuli su se i po priznanjima, Ivan Tintor bio je najbolji obrambeni igrač, a David Štrković najbolji lijevi vanjski.

Dečki su na put do najboljih bili pod palicom izbornika selekcije gospodina Zorana Mlinarića, trenera Nina Markovića, a mlada Ivana Minauf bila je fizioterapeut ovoj ekipi.

Igrači koji su se borili na terenu za zlato su:

Mislav Turčić          PPD Zagreb

Lukas Pandža        PPD Zagreb