Dojmovi nakon pobjede nad Nexeom: Kapa do poda našim igračima!

Rukometaši Zagreba s deset su pobjeda zaključili osnovni dio Paket24 Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske.

Dojmovi nakon pobjede nad Nexeom: Kapa do poda našim igračima!

U posljednjem kolu naši su dečki svladali našički Nexe s uvjerljivih 34:26, te će 28. svibnja za naslov državnog prvaka razigravati s ekipom Sesveta.

Veličanstvena pobjeda Zagreba nad Nexeom u posljednjem kolu Lige za prvaka!

A više o tome kako su doživjeli veliku pobjedu u srazu s najvećim rivalima pročitajte u nastavku.

Za službene stranice kluba govorili su trener Boris Dvoršek, te rukometaši Petar Topić i Davor Gavrić.

"Odlična utakmica, ja sam jako zadovoljan. Čestitam svojim dečkima na borbenosti, htijenju, zalaganju. Imali smo utakmicu cijelo vrijeme pod kontrolom, bili smo na jednom vrhunskom nivou danas što se svega tiče. Odgovornost, promjena ritma, disciplina, obrana, voljni moment, ulazak u utakmicu, borbenost… Kao trener mogu biti presretan jer smo sve te segmente igre odradili na izuzetno visokom nivou. Kapa do poda mojim dečkima. Bili smo svjesni značaja te utakmice, svega što nam pobjeda tu donosi u kontekstu borbe za naslov prvaka i izdržali smo veliki pritisak te pružili izvedbu na visini zadatka. Hvala i našim navijačima koji su napravili jedan sjajan ambijent u dvorani i zaista je bilo veliko zadovoljstvo igrati pred takvom publikom. Ovo je i njihova pobjeda. Dopustiti da se osvrnem i na suparnika malo. Znali smo da Našičani imaju u tjedan dana tri teške utakmice, da između dva europska Kiela dolaze nama u goste. To je ritam koji je nama iz Lige prvaka dobro poznat i to je ritam koji lomi. Mi smo znali da moramo gurati u leđa, da moramo puno trčati, držati visoki tempo u obrani i napadu i da ih jednim žestokim ritmom moramo lomiti. U tome smo i uspjeli i tu leži ključ naše pobjede. Ekipi Nexea još jednom čestitam na veličanstvenoj pobjedi nad Kielom u Našicama i želim im svu sreću da u uzvratu obrane stečenu prednost. Sad ćemo se malo odmoriti i onda slijede pripreme za završnicu Kupa u Poreču. Nama je dakako cilj osvojiti oba domaća trofeja. Hvala još jednom svima koji su sudjelovali u ovoj pobjedi, a najveća hvala mojim dečkima koji su bili najbolji kada je to bilo najpotrebnije."
Boris Dvoršek, trener RK Zagreba
"Želio bih čestitati svojoj ekipi. Mislim da smo odigrali jednu pravu, kvalitetnu utakmicu. U Sesvetama smo već pokazali naznake toga, a protiv Nexea smo bili dominantni od prve do zadnje minute. Svi dečki su dali svoj obol i ja samo mogu čestitati cijeloj ekipi na ovoj velikoj pobjedi. Znali smo da nam Nexe dolazi pun samopouzdanja, ali smo isto tako znali da smo mi pravi, da smo odlično tempirali formu i da je sve u našim rukama. Tako je i bilo, na koncu se sve pitalo nas. Veliko hvala našim Bijelim lavovima i svim ostalim ljubiteljima rukometa koji su napravili jednu sjajnu atmosferu u kojoj je bio veliki gušt igrati. Sada ćemo se malo zasluženo odmoriti i onda kreće spremanje za završnicu Kupa gdje odlazimo s jasnim ciljem osvajanja još jednog domaćeg trofeja."
Petar Topić, rukometaš Zagreba
"Želio bih čestitati svojoj ekipi. Mislim da smo odigrali jednu pravu, kvalitetnu utakmicu. U Sesvetama smo već pokazali naznake toga, a protiv Nexea smo bili dominantni od prve do zadnje minute. Svi dečki su dali svoj obol i ja samo mogu čestitati cijeloj ekipi na ovoj velikoj pobjedi. Znali smo da nam Nexe dolazi pun samopouzdanja, ali smo isto tako znali da smo mi pravi, da smo odlično tempirali formu i da je sve u našim rukama. Tako je i bilo, na koncu se sve pitalo nas. Veliko hvala našim Bijelim lavovima i svim ostalim ljubiteljima rukometa koji su napravili jednu sjajnu atmosferu u kojoj je bio veliki gušt igrati. Sada ćemo se malo zasluženo odmoriti i onda kreće spremanje za završnicu Kupa gdje odlazimo s jasnim ciljem osvajanja još jednog domaćeg trofeja."
Davor Gavrić, rukometaš Zagreba


Povezane vijesti

Podrška koja pokreće pobjednika

GLAVNI SPONZORI

Tehnički sponzori