17 obrana Mandića za bod protiv europskih viceprvaka u Areni
Objavljeno: 16. 11. 2023 - 8:52

U utakmici sedmog kola Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u četvrtak navečer u zagrebačkoj Areni ugostili prošlogodišnje finaliste Lige prvaka, poljski Kielce predvođen Igorom Karačićem. Pred više od sedam tisuća gledatelja, Zagrebaši su u infarktnoj završnici stigli do boda protiv Kielcea predvođeni sa 17 obrana Mateja Mandića, te pet pogodaka Miloša Kosa.

Zagrebaši sjajno otvaraju utakmicu – obrana je čvrsta predvođena Jakovom Gojunom i Zvonimirom Srnom, na vratima je nevjerojatni Matej Mandić, a u polukontri dobra rješenja imaju Luka Lovre Klarica te Patryk Walczak. Sredinom prvog dijela 'Lavovi' sjajnom igrom dižu Arenu na noge i prednost na +3 (8:5), te tjeraju trenera gostiju Talanta Dujshebaeva da pozove minutu odmora. Kielce se s time-outa vraća nešto bolji – ponajprije u obrani koja je u kasnijoj fazi prvog dijela zaista izgledala fizički puno bolje, međutim Zagreb bez obzira na t na odmor odlazi sa +1 (11:10). Po dva pogotka u vodstvo ugradili su u prvom dijelu Miloš Kos, Patryk Walczak, Luka Lovre Klarica te Zvonimir Srna. Nedvojbeno prvo ime prvog dijela ipak je bio Matej Mandić sa nevjerojatnih 12 obrana. Andi Wolff s druge strane odgovara sa šest, dok su po dva puta precizni bili Dylan Nahi i Daniel Dujshebaev.

Početkom drugog dijela igra se gol za gol međutim nakon nešto više od 15 minuta Matej Mandić ponovno veže nekoliko obrana i Zagrebaši od egala stižu do +2 (19:17). Obranu ponovno predvodi Jakov Gojun, dok u napadu rješenje za svaku situaciju imaju Timur Dibirov i Miloš Kos. Zagreb ulazi u posljednjih pet minuta sa +2, međutim iskustvo Kielcea na kraju dolazi do izražaja i Poljaci na kraju stižu do velikog boda. Moglo je biti i dva međutim u posljednjim trenucima susreta Matej Mandić uzima svoju 17 obranu i osigurava Zagrebašima bod protiv finalista prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Kod Zagreba pet pogodaka Miloša Kosa, te po tri Patryka Walczaka, Luke Klarice i Zvonimira Srne. Za Kielce četiri puta precizan Daniel Dujshebaev, te 12 obrana Andreasa Wolffa.

Zagrebaši na teren ponovno izlaze već za dva dana kada im u goste, u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige stiže Gorica. U sljedećem kolu Machineseeker EHF Lige prvaka, hrvatski prvaci gostovat će upravo kod Kielca za tjedan dana, dok je iduća domaća utakmica na rasporedu 29.11. kada u Arenu stiže mađarski Szeged.

RK ZAGREB – INDUSTRIA KIELCE 22:22 (11:10)

RK Zagreb: Panjtar, Mandić 17 obrana; Kos 5, Ćavar, Walczak 3, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 3, Sirotić, Čupić 3, Dibirov 3, Kavčič 1, Glavaš, Cuni Morales 1, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.

Industria Kielce: Walach, Wolff 12 obrana; Olejniczak 2, Wiaderny 1, Kounkoud 2, Sicko 1, A. Dujshebaev 2, Tournat 3, Karačić 3, D. Dujshebaev 4, Thrastarson, Paczkowski 1, Gebala, Karalek 1, Nahi 2. Trener Talant Dujshebaev.

Izjave nakon utakmice: 

Andrija Nikolić, pomoćni trener Zagreba: 

Strašna su momčad Poljaci i kada bismo tako gledali možemo biti zadovoljni s bodom,međutim nakon što smo imali dva u rukama - imamo pravo biti razočarani. Ono što me veseli je to da smo cijelo vrijeme išli 300 na sat i odigrali sjajnu utakmicu. Pokazali smo da možemo protiv njih, a sada to moramo pokazati i u Poljskoj.  

Miloš Kos, igrač Zagreba: 

Navijači su prepoznali naše igre i trud, vide da smo konkurentni i danas su zaista bili naš osmi igrač. Ovo je već treća utakmica ove sezone u kojoj u zadnjim trenucima gubimo bodove. Nesretne okolnosti, malo i nesreće i te smo bodove izgubili, međutim vjerujem da će nam se to kad-tad vratiti.

Talant Dujshebaev, trener Kielcea: 

Sjajna predstava obe momčadi danas, bez obzira na greške s jedne i druge strane. Bio je to danas show golmana Mandića koji je glavni razlog zašto nismo upisali oba boda danas. Skupina je jako teška, a nama je važno da se dignemo i već u idućem kolu budemo pravi. 

Alex Dujshebaev, igrač Kielcea: 

Dobar rukomet, teška utakmica, sport te nekad nagradi, nekad ne. Čestitke Zagrebu na izdanju, a što se nas tiče vjerujem da ćemo se dobro pripremiti za uzvrat i nastaviti utrku za vrh. 

  Povratak na sve vijesti