Ćavar pred polufinale Kupa protiv Sesveta: ‘Vjerujem u dobro izdanje i prolaz u finale!’
Objavljeno: 25. 05. 2023 - 4:33

Do kraja sezone 2022./23. za rukometaše PPD Zagreba preostalo je još samo nekoliko dana a provest će ih u Poreču na Festivalu rukometa gdje se održava finalni turnir Kupa Hrvatske.

Zagrebaši će u polufinalu koje je na rasporedu u petak (19.00 sati) snage odmjeriti sa momčadi Sesveta. 'Lavovi' su ove sezone već četiri puta igrali protiv momčadi koju s klupe vodi Silvio Ivandija, te isto toliko puta slavili. Podsjetimo, Zagrebaši su mjesto na finalnom turniru osigurali još krajem trećeg mjeseca slavljem protiv Spačve u Vinkovcima, dok su Sesvećani u četvrtfinalu bolji bili od našičkog Nexea.

U drugom polufinalu, Bjelovar će od 17.00 sati odmjeriti snage sa Trogirom. Finalni susret na rasporedu je u nedjelju, 28. svibnja.

Susret protiv Sesveta najavili su krilni igrači PPD Zagreba Davor Ćavar i Paolo Kraljević.

Davor Ćavar, igrač PPD Zagreba:

Očekujemo jako tešku utakmicu, nikako ne smijemo podcijeniti momčad Sesveta koja je u četvrtfinalu izbacila Nexe. Imaju jako dobar sastav, predvođeni su kvalitetnim trenerom i pristup od prve minute mora biti pravi. Ako tako bude, ne sumnjam u našu kvalitetu. Od pojedinaca možemo izdvojiti Dumenčića, Hršaka, Gavrića, imaju dobra krila, pivote, golmane, međutim kažem ne treba nikoga isticati, moramo se pripremiti na njihovu igru, na njihovu napadačku tranziciju. Mislim da smo se dobro pripremili za susret i vjerujem da će to sutra biti vidljivo na terenu.

Paolo Kraljević, igrač PPD Zagreba:

Sigurno da nas očekuje jedna vrlo zanimljiva utakmica. Pripremali smo se na njihovu igru 7 na 6, organizirali smo dobru obranu i eto – nadam se pobjedi i finalnoj utakmici u nedjelju. Nije lako izbaciti Nexe, pogotovo u Kupu i na njihovom terenu tako da to svakako respektiramo. Očekujemo da će dati sve od sebe naravno, međutim s naše strane pristup mora biti pravi. 

  Povratak na sve vijesti