Poraz PPD Zagreba u finalu TV turnira šampiona u Doboju!
Objavljeno: 27. 08. 2022 - 8:44

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u finalu 53. izdanja TV turnira šampiona u Doboju, gdje su bolji od njih u finalu bili rukometaši egipatskog Al – Ahlyija.

Nakon uvodnog poraza od švicarskog St. Gallena, najbolji su hrvatski rukometaši na putu do finala svladali slovački Tatran Prešov i Slogu iz Doboja.

Nažalost, u finalu bolji od njih bili su predstavnici afričkog rukometa koji su ih svladali rezultatom 27:28 (9:13).

Sastavi

Trener najboljeg hrvatskog kluba Ivica Obrvan na put u Doboj nije poveo ozlijeđene Mateja Mandića i Vuku Borozana, dok su susret s tribina odgledali rekonvalescent Aleks Kavčić, kao kružni napadač Nikola Grahovac. U sastavu nije bilo niti hrvatskog reprezentativca Ivana Čupića.

Prvo poluvrijeme

Dvoboj s Egipćanima trener PPD Zagreb Ivica Obrvan otvorio je sa sastavom Slavić na golu, Musa na crti, Matanović i Dibirov na krilima, te s vanjskom linijom Zvonimir Srna – Csaba Leimeter – Edin Klis. Umjesto Klisa u fazi obrane ulazi kapetan Jakov Gojun.

Finale je otvoreno poprilično nervozno s obje strane. U uvodnih pet minuta vidjeli smo tek dva pogotka, ali zato svu silu tehničkih pogrešaka.

PPD Zagreb vodio je od samoga početka, a do prvog dvostrukog vodstva stigli su s igračem više u 09. minuti, nakon što je Dibirov pogodio za 4:2.

Tri minute kasnije, nakon gola s crte Željka Muse za 5:3, trener Al – Ahlyija, španjolski stručnjak Daniel Gordo Rios, zove svoju prvu minutu predaha.

I ta je itekako urodila plodom, jer su nakon nje dvije identične akcije kreirali Brazilac Raul Nantes u ulozi asistenta i kružni napadač Mohamed Ibrahim u ulozi strijelca. U 13. minuti, dakle, Egipćani poravnavaju rezultat na 5:5.

Trener Obrvan reagira uvođenjem Luke Lovre Klarice i Stefana Dodića, a na predah odlaze Csaba Leimeter i Zvonimir Srna.

Do prvog vodstva Al – Ahlyija čekali smo 18 minuta, a tada je s podignutim sudačkim rukama izvana pogodio Raul Nantes za 6:7 prednost svoje ekipe. Minutu kasnije trener Obrvan zove svoju prvu minutu predaha.

U 22. minuti lijevo krilo Al – Ahlyija Hisham Ahmed pogodio je za prvu dvostruku prednost svoje ekipe, a samo minutu kasnije srednji vanjski Ahmed Khairy pogađa za 6:9 prednost Al – Ahlyija.

Do konca poluvremena prednost Egipćana nastavila je rasti, te se na koncu na odmor otišlo s vodstvom afričke ekipe od 9:13.

Drugo poluvrijeme

U nastavku na golu gledamo povremenog slovenskog reprezentativca Aljaža Panjtara, Matanović i Dibirov i dalje su krilima, Musa na crti, a vanjsku liniju čine Srna-Leimeter-Dodić. Umjesto potonjeg u fazi obrane ulazi kapetan Jakov Gojun.

Drugu dionicu bolje otvaraju Egipćani, koji preko Khalila Mustafe dolaze do prednosti od 10:16 već u 33. minuti.

Ipak, Zagrebaši su se nakon toga trgnuli i do 40. minute vratili stvari tamo gdje su bile zadnji put krajem prvog poluvremena. Dakle, 40. minuta i na semaforu stoji prednost Egipćana 16:19, a za to je najzaslužniji mađarski reprezentativac Csaba Leimeter koji je povezao dva pogotka i donio PPD Zagrebu hvatanje priključka s Al – Ahlyijem.

U 45. minuti, pri vodstvu Al Ahlyija, trener PPD Zagreba Ivica Obrvan zove svoju drugu minutu predaha, a minutu kasnije Stefan Dodić pogađa iz kontre za 19:21.

U 50. minuti Luka Lovre Klarica, pak, pogađa izvana za 21:22, a Daniel Gordo RIos zove svoju drugu minutu predaha.

Međutim, Egipćani gube loptu u sljedećem napadu, a Klarica iz polukontre donosi izjednačenje 22:22.

A u 54. minuti erupcija oduševljena prošla je dvoranom, nakon što je Timur Dibirov ukrao jednu loptu i donio PPD Zagrebu prvu prednost nakon samog početka utakmice. Sjajni Rus poentirao je za vodstvo hrvatskog prvaka 25:24.

Nažalost, Egipćani nakon toga rade seriju 3:0 što će, kako će se uskoro pokazati, biti dovoljno da zadrže prednost do samoga kraja.

Pokušao je trener Obrvan prodrmati svoju ekipu i sa zadnjom minutom predaha, ali momci Daniela Gorda Riosa izdržali su pritisak do kraja i na koncu sasvim zasluženo, kao jedina neporažena ekipa osvojili 53. izdanje TV turnira šampiona u Doboju.

Pojedinačni učinak

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Raul Nantes sa pet, odnosno Mohsen Ramadan i Ahmed Adel s po četiri pogotka.

Abdul Rahman Hamid skupio je 11 obrana, a Abdul Rahman Taha njih četiri.

Kod Zagreba svakako valja pohvaliti nastup Timura Dibirova koji se zaustavio na 8 postignutih pogodaka, ali i Željka Muse koji ih je dodao pet.

Dino Slavić i Aljaž Panjtar skupili su svaki po četiri obrane.

Zvonimir Srna je MVP turnira!

Najboljim lijevim krilom 53. izdanja TV turnira šampiona u Doboju proglašen je Timur Dibirov. Najbolji desni vanjski je naš Luka Lovre Klarica, a najbolji srednji je Stefan Dodić. Najboljim lijevim vanjskim, ali i najkorisnijim igračem turnira proglašen je naš Zvonimir Srna

F4 SEHA Gazprom lige u Zadru

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb nastup je na završnom turniru SEHA Gazprom lige za sezonu 2021. / 2022. Hrvatski rukometni prvaci u petak, 02. rujna u polufinalnom će susretu odmjeriti snage s rukometašima Našica. Taj dvoboj na rasporedu je u 18.00 sati.

Nešto kasnije u drugom se polufinalnom susretu sastaju mađarski Telekom Veszprem i makedonski viceprvak Eurofarm Pelister.

PPD Zagreb – Al Ahly 27:28 (9:13)

Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (BiH)

PPD Zagreb: Slavić 4 obrane, Panjtar 4 obrane; Milić, Ćavar, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 2, Klis 1, Kraljević, Buvinić, Musa 5, Sirotić, Matanović 2, Dibirov 8(7), Tomljanović, Dodić 2, Leimeter 3

Trener: Ivica Obrvan

Al Ahly: Abdul Rahman H. 11 obrana, Abdul Rahman T. 4 obrane; Ahmed M., Mohsen 4, Mustafa 2, Islam 2, Abdel Aziz 1, Saif 1, Ahmed K. 3, Omar 1, Ibrahim, Raul 5(2), Yasser, Ahmed H. 3, Ahmed A. 4, Mohamed, Omar 2(1)

Trener: Daniel Gordo

  Povratak na sve vijesti