Poraz PPD Zagreba u finalu TV turnira šampiona u Doboju!
Objavljeno: 27. 08. 2022 - 8:44

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u finalu 53. izdanja TV turnira šampiona u Doboju, gdje su bolji od njih u finalu bili rukometaši egipatskog Al – Ahlyija.

Nakon uvodnog poraza od švicarskog St. Gallena, najbolji su hrvatski rukometaši na putu do finala svladali slovački Tatran Prešov i Slogu iz Doboja.

Nažalost, u finalu bolji od njih bili su predstavnici afričkog rukometa koji su ih svladali rezultatom 27:28 (9:13).

Sastavi

Trener najboljeg hrvatskog kluba Ivica Obrvan na put u Doboj nije poveo ozlijeđene Mateja Mandića i Vuku Borozana, dok su susret s tribina odgledali rekonvalescent Aleks Kavčić, kao kružni napadač Nikola Grahovac. U sastavu nije bilo niti hrvatskog reprezentativca Ivana Čupića.

Prvo poluvrijeme

Dvoboj s Egipćanima trener PPD Zagreb Ivica Obrvan otvorio je sa sastavom Slavić na golu, Musa na crti, Matanović i Dibirov na krilima, te s vanjskom linijom Zvonimir Srna – Csaba Leimeter – Edin Klis. Umjesto Klisa u fazi obrane ulazi kapetan Jakov Gojun.

Finale je otvoreno poprilično nervozno s obje strane. U uvodnih pet minuta vidjeli smo tek dva pogotka, ali zato svu silu tehničkih pogrešaka.

PPD Zagreb vodio je od samoga početka, a do prvog dvostrukog vodstva stigli su s igračem više u 09. minuti, nakon što je Dibirov pogodio za 4:2.

Tri minute kasnije, nakon gola s crte Željka Muse za 5:3, trener Al – Ahlyija, španjolski stručnjak Daniel Gordo Rios, zove svoju prvu minutu predaha.

I ta je itekako urodila plodom, jer su nakon nje dvije identične akcije kreirali Brazilac Raul Nantes u ulozi asistenta i kružni napadač Mohamed Ibrahim u ulozi strijelca. U 13. minuti, dakle, Egipćani poravnavaju rezultat na 5:5.

Trener Obrvan reagira uvođenjem Luke Lovre Klarice i Stefana Dodića, a na predah odlaze Csaba Leimeter i Zvonimir Srna.

Do prvog vodstva Al – Ahlyija čekali smo 18 minuta, a tada je s podignutim sudačkim rukama izvana pogodio Raul Nantes za 6:7 prednost svoje ekipe. Minutu kasnije trener Obrvan zove svoju prvu minutu predaha.

U 22. minuti lijevo krilo Al – Ahlyija Hisham Ahmed pogodio je za prvu dvostruku prednost svoje ekipe, a samo minutu kasnije srednji vanjski Ahmed Khairy pogađa za 6:9 prednost Al – Ahlyija.

Do konca poluvremena prednost Egipćana nastavila je rasti, te se na koncu na odmor otišlo s vodstvom afričke ekipe od 9:13.

Drugo poluvrijeme

U nastavku na golu gledamo povremenog slovenskog reprezentativca Aljaža Panjtara, Matanović i Dibirov i dalje su krilima, Musa na crti, a vanjsku liniju čine Srna-Leimeter-Dodić. Umjesto potonjeg u fazi obrane ulazi kapetan Jakov Gojun.

Drugu dionicu bolje otvaraju Egipćani, koji preko Khalila Mustafe dolaze do prednosti od 10:16 već u 33. minuti.

Ipak, Zagrebaši su se nakon toga trgnuli i do 40. minute vratili stvari tamo gdje su bile zadnji put krajem prvog poluvremena. Dakle, 40. minuta i na semaforu stoji prednost Egipćana 16:19, a za to je najzaslužniji mađarski reprezentativac Csaba Leimeter koji je povezao dva pogotka i donio PPD Zagrebu hvatanje priključka s Al – Ahlyijem.

U 45. minuti, pri vodstvu Al Ahlyija, trener PPD Zagreba Ivica Obrvan zove svoju drugu minutu predaha, a minutu kasnije Stefan Dodić pogađa iz kontre za 19:21.

U 50. minuti Luka Lovre Klarica, pak, pogađa izvana za 21:22, a Daniel Gordo RIos zove svoju drugu minutu predaha.

Međutim, Egipćani gube loptu u sljedećem napadu, a Klarica iz polukontre donosi izjednačenje 22:22.

A u 54. minuti erupcija oduševljena prošla je dvoranom, nakon što je Timur Dibirov ukrao jednu loptu i donio PPD Zagrebu prvu prednost nakon samog početka utakmice. Sjajni Rus poentirao je za vodstvo hrvatskog prvaka 25:24.

Nažalost, Egipćani nakon toga rade seriju 3:0 što će, kako će se uskoro pokazati, biti dovoljno da zadrže prednost do samoga kraja.

Pokušao je trener Obrvan prodrmati svoju ekipu i sa zadnjom minutom predaha, ali momci Daniela Gorda Riosa izdržali su pritisak do kraja i na koncu sasvim zasluženo, kao jedina neporažena ekipa osvojili 53. izdanje TV turnira šampiona u Doboju.

Pojedinačni učinak

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Raul Nantes sa pet, odnosno Mohsen Ramadan i Ahmed Adel s po četiri pogotka.

Abdul Rahman Hamid skupio je 11 obrana, a Abdul Rahman Taha njih četiri.

Kod Zagreba svakako valja pohvaliti nastup Timura Dibirova koji se zaustavio na 8 postignutih pogodaka, ali i Željka Muse koji ih je dodao pet.

Dino Slavić i Aljaž Panjtar skupili su svaki po četiri obrane.

Zvonimir Srna je MVP turnira!

Najboljim lijevim krilom 53. izdanja TV turnira šampiona u Doboju proglašen je Timur Dibirov. Najbolji desni vanjski je naš Luka Lovre Klarica, a najbolji srednji je Stefan Dodić. Najboljim lijevim vanjskim, ali i najkorisnijim igračem turnira proglašen je naš Zvonimir Srna

F4 SEHA Gazprom lige u Zadru

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb nastup je na završnom turniru SEHA Gazprom lige za sezonu 2021. / 2022. Hrvatski rukometni prvaci u petak, 02. rujna u polufinalnom će susretu odmjeriti snage s rukometašima Našica. Taj dvoboj na rasporedu je u 18.00 sati.

Nešto kasnije u drugom se polufinalnom susretu sastaju mađarski Telekom Veszprem i makedonski viceprvak Eurofarm Pelister.

PPD Zagreb – Al Ahly 27:28 (9:13)

Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (BiH)

PPD Zagreb: Slavić 4 obrane, Panjtar 4 obrane; Milić, Ćavar, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 2, Klis 1, Kraljević, Buvinić, Musa 5, Sirotić, Matanović 2, Dibirov 8(7), Tomljanović, Dodić 2, Leimeter 3

Trener: Ivica Obrvan