Zagreb uvjerljiv u Dubravi - osam pogodaka Ćavara, sedam Cekovića
Objavljeno: 25. 03. 2023 - 7:44

U susretu šestog kola Paket 24 Premijer lige za prvakarukometaši PPD Zagreba su u Dubravi slavili protiv domaćina 31:16. Kod Zagrebaša sjajno izdanje Davora Ćavara koji utakmicu završava sa osam pogodaka, dok je Hrvoje Ceković dodao sedam. Po devet obrana Dine Slavića i Aljaža Panjtara.

Zagrebaši izgledaju jako dobro od samog početka – obrana je čvrsta, a naglasak je na polu-kontri koja predvođena Karpom Sirotićem, Davorom Ćavarom, te Hrvojem Cekovićem izgleda sjajno. Dubravaši do sredine prvog dijela drže priključak (9:6), međutim 'Lavovi' završavaju prvih 30 minuta serijom 9:0 i tako već do poluvremena rješavaju pitanje pobjednika u ovom susretu (18:6). U prvom dijelu sedam pogodaka Davora Ćavara iz isto toliko pokušaja, tri Hrvoja Cekovića te jedan Karpa Sirotića uz četiri asistencije. Aljaž Panjtar u prvih 30 minuta brani 9 udaraca, odnosno zaustavlja ukupno 60% udaraca upućenih prema vratima Zagreba.

'Lavovi' i u drugom dijelu nastavljaju istim tempom – na golu je Dino Slavić koji brani devet udaraca Dubrave, Aleks Kavčič igra sjajnu utakmicu sa na kraju tri pogotka i četiri asistencije, dok Hrvoje Ceković susret završava sa sedam pogodaka. Na kraju 31:16 za novo slavlje Zagrebaša u Paket 24 Premijer ligi za prvaka.

Sljedeća utakmica PPD Zagreba na rasporedu je već 29. ovog mjeseca kada Zagrebaši putuju u Vinkovce na ogled protiv RK Bjelin Spačve u četvrtfinalu Kupa Hrvatske. Susret je na rasporedu u 19.30 sati.

DUBRAVA – PPD ZAGREB 16:31 (6:18)

Dubrava: Matov 1 obrana, Marković 9 obrana; Čulo, Barbić, Jurković, Molc 2, Mandić 4, Horvat, Farkaš, Delić 1, Vidmar, Markoci Petreković 1, Vuković, Goluža 4, Sofić, Komljenović 3. Trener Krešo Ivanković.

PPD Zagreb: Slavić 9, Panjtar 9 obrana; Ceković 7, Ćavar 8 (2), Faljić 2, Klarica 1, Srna 1, Buvinić 4, Musa, Sirotić 1, Čupić, Dodić, Kavčič 3, Leimeter 2, Grahovac 2. Trener Slavko Goluža.

Izjave nakon utakmice:
 

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba:
Pristup i disciplina su bili uredu, i to je najvažnije. Dosta smo rotirali, dali smo igračima priliku da odmore, mlađi su pokazali dobro izdanje međutim vjerujem da to može još i bolje, kako bi bili još i veća podrška našim starijim, iskusnijim igračima. Nastavljamo trenirati i pripremati se za nastavak sezone.

Hrvoje Ceković, igrač PPD Zagreba:
Ušli smo ozbiljno u utakmicu, cilj je bio 'stisnuti' Dubravu od početka i u tome smo i uspjeli te na kraju stigli do sigurne pobjede. Moj prvi nastup, prvi golovi za Zagreb i evo, mogu reći da sam zaista sretan 'kao malo dijete' radi toga. 

  Povratak na sve vijesti