Zagrebaši pobjedom u Vinkovcima osigurali kartu za završni turnir Kupa Hrvatske
Objavljeno: 29. 03. 2023 - 9:10

U srijedu navečer, rukometaši PPD Zagreba su u Vinkovcima odigrali susret protiv Spačve u sklopu četvrtfinala Kupa Hrvatske. Dobrim izdanjem u drugom dijelu susreta, rukometaši Zagreba su osigurali na kraju sigurno pobjedu, i kartu za završni turnir Kupa Hrvatske koji se krajem mjeseca svibnja održava u Poreču.

Zagrebaši su u Vinkovce došli u malo izmijenjenom sastavu, bez nekih od glavnih i najiskusnijih igrača kao što su Jakov Gojun, Željko Musa te Ivan Čupić. Bilo je to vidljivo u prvom dijelu u kojem su se 'Lavovi' u dobroj mjeri 'tražili', ponajprije u obrani koja je danas bila predvođena Adinom Faljićem, Nikolom Grahovcem, te Zvonimirom Srnom. Napad je izgledao dobro, međutim Zagrebaši sve do poluvremena nisu uspjeli ostvariti značajniju prednost, te se na odmor odlazi sa 17:18.

Zagrebaše je sa šest pogodaka u prvom dijelu predvodio Davor Ćavar, dok su Paolo Kraljević i Nikola Grahovac dodali po tri. Kod domaćina četiri pogotka Filipa Mažurane, te po tri Marina Božičevića i Noe Mandića.

Zagrebaši u drugom dijelu izgledaju bolje u obrani, dok u napadu nastavljaju istim tempom predvođeni Davorom Ćavarom. Serijom 2:5 u početnih sedam minuta drugog dijela, 'Lavovi' bježe na +5 (19:24) i rješavaju pitanje pobjednika u ovom susretu. Na kraju 29:34 pobjeda Zagreba za novi plasman na završni turnir Kupa Hrvatske koji će se odigrati krajem mjeseca svibnja u Poreču.

Zagrebaše je do pobjede predvodio Davor Ćavar sa 11 pogodaka, dok je Luka Lovre Klarica dodao pet, a Paolo Kraljević i Nikola Grahovac po četiri. Kod domaćina šest pogodaka Filipa Mažurane.

Sljedeća utakmica 'Lavova' na rasporedu je već ove subote (18.00 sati), kada rukometaši PPD Zagreba, u sklopu novog kola Paket 24 Premijer lige za prvaka gostuju kod Gorice.

Spačva Vinkovci – PPD Zagreb 29:34 (17:18)

Spačva Vinkovci: Rimac, Ćirović; Maroš 2, Mažurana 2, Nađ 1, Jurković 2, Božičević 3 (2), Blašković 4, Lasić 1, Mažurana 6, Kuže 4, Mandić 3, Jakirčević, Hideg, Stojanović, Marić 1. Trener Josip Mečić.

PPD Zagreb: Slavić 6 obrana, Panjtar 5 obrana; Ceković 1 (1), Ćavar 11 (5), Faljić 1, Klarica 5, Srna, Kraljević 4, Buvinić, Sirotić 1, Dibirov, Dodić 3, Kavčič 2, Leimeter 2, Grahovac 4. Trener Slavko Goluža.

Izjave nakon utakmice: 

Slavko Goluža, trener PPD Zagreba: 
Pozitivno je da smo izborili kartu za završni turnir Kupa Hrvatske. Međutim, moram reći da je izdanje nekih igrača bilo neprihvatljivo, i smatram da pojedinci, ako uistinu žele nositi dres PPD Zagreba, moraju utakmice poput ove shvaćati puno ozbiljnije. Obrambeno smo bili jako loši u prvom dijelu, vratar je bio kao na 'streljani', dok u napadu jednostavno nismo znali prelomiti utakmicu. Kao da smo sve htjeli na brzinu, a to jednostavno tako ne ide. 

Davor Ćavar, rukometaš PPD Zagreba: 
Kao prvo čestitke cijeloj momčadi na zasluženoj pobjedi koja je ipak stigla malo teže od očekivanog. Znali smo da je riječ o kvalitetnoj momčadi, međutim mislim da glavni razlog problema leži u činjenici da mi nismo na pravi način ušli u susret. Na sreću, kada smo se posložili, sve se vratilo na mjesto. U prvom poluvremenu nismo bili dobri u obrani, Spačva je to znala iskoristiti, i to se vidjelo na rezultatu, međutim na kraju zaslužena naša pobjeda. 

  Povratak na sve vijesti