ZLATKO HORVAT ZLATKO HORVAT Desno krilo/right wing
U RK Zagreb od1994.
Visina179
Težina86

Proslavljeni hrvatski reprezentativac i kapetan Lavova, osvajač je mnogih medalja na svjetskoj rukometnoj pozornici.

Od svoje desete godine vjeran je istom klubu, a od 2002.godine postaje dio prve postave . Sa samo 19 godina dolazi do svog prvog nacionalnog naslova, a danas je rekorder po osvojenim nacionalnim naslovima.

Od 2005.godine standardni je Hrvatski reprezentativac i jedan od ključnih igrača. Redovito se upisuje kao strijelac s najviše pogodaka po utakmici.

Igrajući za Hrvatsku rukometnu reprezentaciju osvojio je srebro 2005. na Mediteranskim igrama u Almeriji2008. na Europskom prvenstvu u Norveškoj te 2009. na Svjetskom prvenstvu održanom u Hrvatskoj.

Broncu s reprezentacijom osvaja 2012. godine na Europskom prvenstvu u Srbiji i na  Olimpijskim igrama u Londonu, te 2013.godine na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj kao i 2016.godine na Europskom prvenstvu u Poljskoj.

Godine 2012. bio je jedan od najboljih strijelaca u Ligi prvaka u kojoj je igrao sa svojim klubom tada pod imenom RK Croatia Osiguranje.

Prethodni
  IGOR VORI