Zlatko Horvat Zlatko Horvat Desno krilo/right wing
U RK Zagreb od1994.
Visina179
Težina86

Proslavljeni hrvatski reprezentativac i kapetan Lavova, osvajač je mnogih medalja na svjetskoj rukometnoj pozornici.

Od svoje desete godine vjeran je istom klubu, a od 2002. godine postaje dio prve postave . Sa samo 19 godina dolazi do svog prvog nacionalnog naslova, a danas je rekorder po osvojenim nacionalnim naslovima.

Od 2005. godine standardni je hrvatski reprezentativac i jedan od ključnih igrača reprezentacije. Redovito se upisuje kao strijelac s najviše pogodaka po utakmici.

Igrajući za hrvatsku rukometnu reprezentaciju osvojio je srebro 2005. na Mediteranskim igrama u Almeriji2008. na Europskom prvenstvu u Norveškoj te 2009. na Svjetskom prvenstvu održanom u Hrvatskoj.

Broncu s reprezentacijom osvaja 2012. godine na Europskom prvenstvu u Srbiji i na  Olimpijskim igrama u Londonu, te 2013. godine na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj kao i 2016. godine na Europskom prvenstvu u Poljskoj.

Godine 2012. bio je jedan od najboljih strijelaca u Ligi prvaka u kojoj je igrao sa svojim klubom tada pod imenom RK Croatia Osiguranje Zagreb.

U sezoni 2017. / 2018. PPD Zagrebom osvaja drugo mjesto SEHA Gazprom lige i dvostruku krunu u Hrvatskoj

Aktualni sastav - Svi